JOB // CPR Moldova angajează coordonator/coordonatoare administrativ/ă

Coordonatorul/oarea administrativ/ă este responsabil/ă să asigure realizarea operațiunilor administrative de zi cu zi ale organizației CPR Moldova. Acesta/aceasta va colabora cu toți coordonatorii/oarele de programe și va activa în concordanță cu politicile CPR.

Poziția este full-time, dar lucrăm în regim flexibil.
Locul de muncă: oficiul CPR.
Perioada de angajare: un an, cu potențial de extindere pe 3 ani.

Responsabilități

  • Coordonează și desfășoară operațiunile administrative zilnice ale organizației;
  • Desfășoară procesul de achiziții publice, în concordanță cu politica de achiziții a organizației;
  • Identifică, coordonează și menține parteneriatele cu furnizorii de servicii; inclusiv transport, asigurări, hoteluri, internet și telecomunicații, consumabile și altele;
  • Menține documentația și bazele de date pe hârtie și electronice ale organizației;
  • Pregătește și duce evidența contractelor organizației;
  • Gestionează corespondența (inclusiv emailul organizației);
  • Administrează și supraveghează gestionarea consumabilelor;
  • Coordonează procesul de inventariere;
  • Contribuie la punerea în aplicare a politicilor anticorupție și altor politici relevante (de mediu, gender etc.)
  • Asistă la elaborarea rapoartelor de cheltuieli pentru a asigura conformitatea cu politicile financiare, de achiziții și anticorupție;
  • Planifică și organizează sesiuni de training și alte evenimente ce țin de dezvoltarea organizației și instruirea staff-ului;
  • Asistă directorul/oarea executiv/ă și coordonatorii de proiecte în procesele ce țin de dezvoltarea organizației, inclusiv, dar nu limitat la – desfășurarea proceselor decizionale, dezvoltarea de proceduri și politici etc.
  • Colectează feedback și analizează procesele interne ale CPR și vine cu recomandări de îmbunătățire și eficientizare.

Calificări

  • Diplomă de licență în domeniul relevant;
  • Experiență de lucru de minimum un an în logistică, achiziții, administrare, finanțe și alte domenii relevante;
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală
  • Experiența cu Microsoft Office, în special Excel;
  • Abilități organizaționale excelente, capacitatea de a lucra de sine stătător, proactivitate și atenție la detalii;
  • Cunoașterea fluentă a limbii române și cunoașterea bună a limbii engleze. Cunoașterea limbii ruse va constitui un avantaj.
  • Experiența anterioară în sectorul non-profit constituie un avantaj.

Despre organizația CPR Moldova – Centrul de Politici și Reforme

Misiunea CPR este de a promova accesul la informație și participarea publică, afacerile oneste și responsabile; drepturile omului, cu accent pe libertatea de întrunire și de exprimare și accesibilitatea și transparența sistemului judiciar. Lucrăm la nivel legislativ, propunând politici și reglementări; construim capacitățile funcționarilor și instituțiilor publice și implicăm cetățenii, dotându-i cu intrumentele democratice necesare pentru a se implica în procesul de luare a deciziilor.

Apărăm statul de drept, valorile democrației și drepturile omului. Monitorizăm, propunem soluții și încurajăm participarea publicului.

Lucrăm pentru viziunea noastră: o societate liberă de corupție, cu o guvernare democratică și responsabilă și cetățeni implicați.

Candidatul/a selectat va împărtăși valorile promovate de CPR Moldova și viziunea noastră vizavi de viitorul Republicii Moldova – un stat democratic și de drept în care libertățile și drepturile omului sunt respectate, protejate și promovate. CPR Moldova nu tolerează discriminarea pe orice criteriu protejat de lege, sexismul, rasismul, homofobia, xenofobia, și alte forme de atitudine și limbaj de ură.

CPR aderă la principiile egalității de gen și a reprezentării echitabile a femeilor în societate, a diversității și nediscriminării. Totodată, încurajăm persoanele cu dizabilități, reprezentanții minorităților etnice și religioase, a grupurilor defavorizate, persoanele LGBTQI+, persoanele ce trăiesc cu HIV, refugiații și alți non-cetățeni să aplice.

CV-ul și o scrisoare de motivație (minimum 300 de cuvinte și maximum 800) trebuie transmise pe email-ul cprmoldova@gmail.com, cu subiectul „Coordonator/coordonatoare administrativ/ă”. Vă încurajăm în scrisoarea de motivație să demonstrați că aveți calificările necesare pentru funcție și să explicați de ce ați ales să aplicați anume la CPR și cum vă vedeți viitorul în cadrul organizației noastre. Doar persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate.

Termen-limită: 31 martie

Previous Stagii plătite pentru tineri absolvenți, în cadrul Delegației UE în Republica Moldova
Next Află despre implicarea societății civile în procesele de dezvoltare