JOB// Asociația „Concordia” angajează un contabil-șef serios, onest și responsabil

Concordia, job, angajare, contabil-șef

Foto simbol: gmad.com.br

Asociația „Concordia” angajează un contabil- șef care va avea următoarele responsabilități:

• Organizarea, gestionarea, monitorizarea, controlul și asumarea responsabilității cu privire la desfășurarea în mod eficient și în termen a evidenței contabile, a politicii contabile și asigurarea respectării reglementărilor legislative în vigoare;
• Întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice, conform legislației în vigoare;
• Coordonarea cheltuileilor conform bugetului planificat;
• Mobilizarea și direcționarea capacităților echipei contabile pentru atingerea scopurilor definite.

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul contabilității;
• Experiență în domeniul contabilității în cadrul ONG-urilor – minim 3 ani;
• Cunoștințe în domeniul legislației fiscale, contabile și în conducerea și organizarea activității financiar – contabile;
• Cunoașterea softurilor specializate de evidența contabilă (1C 8) și abilități de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
• Cunoaşterea obligatorie a limbilor română şi rusă, (germana sau engleza constituie un avantaj);
• Seriozitate, responsabilitate, punctualitate, onestitate, receptivitate, lucru în echipă.

Angajatorul vă oferă:
• Post de conducere cu activitate diversă și interesantă în domeniul social;
• Pachet salarial motivant;
• Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
• Posibilitatea dezvoltarii carierei într-o echipă de profesionisti;
• Program de munca – deplin, luni-vineri: 08.00-17.00.

Puteți trimite CV-ul și o scrisoare de intenție până la data de 17 iunie 2018, pe adresa de email: hr.moldova@concordia.or.at, indicînd în subiectul scrisorii poziția pentru care intenționați să candidați.

Succes!

Previous Dezbatere publică pentru avocați și stagiari: „Dilemele etice în sistemul judiciar”
Next A început înregistrarea lucrărilor pentru Congresul Național de Pediatrie 2018