Centrul pentru Jurnalism Independent angajează un coordonator / o coordonatoare de programe

Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI), organizație neguvernamentală care sprijină jurnaliștii și organizațiile mass-media din R. Moldova, angajează un coordonator / o coordonatoare de programe pentru administrarea proiectelor curente.

Atribuții și responsabilități:

  • Coordonarea activităților din cadrul proiectelor implementate de CJI;
  • Planificarea, realizarea instruirilor;
  • Evaluarea activităților realizate;
  • Mediatizarea activităților de proiect prin intermediul comunicatelor și a rețelelor sociale;
  • Scrierea rapoartelor periodice pe activitățile desfășurate, inclusiv în limba engleză;
  • Colaborarea cu ceilalți angajați ai CJI la implementarea diverselor proiecte.

Criterii de selecţie:

  • Studii superioare;
  • Experiență în coordonarea proiectelor/activităților (pregătire-organizare-evaluare);
  • Abilități excelente de scriere și redactare a materialelor;
  • Cunoașterea calculatorului și a programelor de bază;
  • Abilități excelente de comunicare în limba română, engleză şi rusă.

Termen-limită:
Persoanele interesate vor trimite până pe 25 aprilie 2022, ora 18:00, un Curriculum Vitae, o scrisoare de intenție și trei contacte de referință la adresa electronică: igrejdeanu@ijc.md.

Persoana de contact: Ina Grejdeanu, Directoare Dezvoltare Strategică.

Doar persoanele preselectate vor fi contactate pentru interviu.

În procesul de recrutare, CJI nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidatului/candidatei. CJI oferă șanse egale de angajare tuturor, toate dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Workshop gratuit „Bazele contabilității pentru Startup-uri”, 15 aprilie, 16:00
Next Devino Voluntar American Spaces
Ecaterina Braguță