Anunț de angajare pentru funcția de formator/oare în cadrul Centrului de Instruire Continuă în Domeniul Electoral

Centrul de Instruire Continuă în Domeniul Electoral (CICDE) pe lângă Comisia Electorală Centrală (CEC) angajează formator sau formatoare. Dacă ești o persoană dinamică, energică, entuziastă și pasionată de domeniul electoral, echipa CICDE așteaptă să i te alături!

Descrierea instituției

Centrul de Instruire Continuă în Domeniul Electoral pe lângă Comisia Electorală Centrală (CEC) a Republicii Moldova este o instituție publică, creată de CEC în conformitate cu art. 27 din Codul Electoral în scopul instruirii și calificării funcționarilor electorali, precum și a altor subiecți implicați în procesul electoral din Republica Moldova (mai multă informație www.cicde.md).

Responsabilități

În calitate de angajat/ă vei:

  • Desfășura instruiri în domeniul electoral;
  • Coordona procesul de instruire și educație în 7 raioane;
  • Elabora politici pentru digitalizarea instruirii electorale;
  • Asigura managementul platformei e-learning și alte platforme asimilate: administrare useri, încărcare materiale, rapoarte specifice (e-learning.cicde.md);
  • Identifica nevoile de e-learning pentru beneficiarii instituției;
  • Construi modalități de evaluare a succesului inițiativelor de e-learning și vei lua măsuri pentru creșterea utilizării platformei;
  • Elabora programe de instruire pentru instruirea la distanță;
  • Oferi suport pentru utilizatori și rezolva eventualele probleme cu care aceștia se confruntă;
  • Fi persoană responsabilă de implementarea Politicii de securitate a datelor cu caracter personal și de monitorizarea respectării acesteia.

Beneficii

  • Cursuri de dezvoltare profesională;
  • Deplasări de serviciu;
  • Pachet social complet;
  • Salariu conform Legii nr. 270 din 23.11.2018 privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar;
  • Zi liberă plătită de ziua ta de naștere.

Înscrierea în concurs

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze pe adresa info@cicde.md  următoarele:

  • Curriculum Vitae (CV) cu specificarea a 2 persoane de referință și a datelor de contact (telefon, email, funcție);
  • Scrisoare de motivare în care să descrieți succint experiența relevantă funcției scoase la concurs;
  • Copii de pe diplomele de studii (licență, masterat, doctorat, după caz).

Termenul-limită pentru depunerea electronică a dosarelor: 21 octombrie 2022, ora 17:00!

Selecția se va realiza cu respectarea principiilor nediscriminării, tratamentului egal și transparenței, cu luarea în considerație a specificului domeniului de activitate a CICDE.

Pentru mai multe informații despre condițiile de angajare, accesează cicde.md.

Nu ezita să ne urmărești și paginile noastre de FacebookInstagram și Telegram pentru a fi la curent cu toate oportunitățile pentru tine!

Autoare: Laura Macari

Previous S-a lansat platforma Moldova Innovation Technology Park - principalul pilon al industriei de tech și inovație din țară
Next Scriere și cercetare științifică | Workshop pentru tineri
Laura Macari