Job // Skat Consulting caută expert guvernare locală și manager de proiect

expert guvernare locală manager de proiect

Skat Consulting Ltd. caută un expert de guvernare locală cu experiență și manager de proiect pentru funcția de șef de echipă al proiectului nostru Mă Implic – Implicare civică în guvernanța locală în Moldova. Poziția are sediul în Chișinău și începe din 01.07.2020.

Proiectul Mă Implic este un proiect elvețian (SDC) finanțat de guvernanță locală, consolidând administrațiile publice locale, serviciile publice și angajamentele civice, precum și susține reformele naționale de descentralizare.

Responsabilități specifice postului:

  • Responsabilitatea generală pentru operațiunile proiectului în Moldova, în strânsă coordonare cu directorul de proiect la sediul Skat;
  • Conducătorul echipei de facilitare a proiectelor formată din experți moldoveni și personal de sprijin;
  • Lider în probleme conceptuale și implementarea proiectului;
  • Responsabil de relațiile cu partenerii de proiect din Moldova și Oficiul Elvețian de Cooperare;
  • Conducerea administrației, finanțelor și gestionării resurselor umane;
  • Conducerea monitorizării, raportării și asistență tehnică în direcția proiectului;
  • Conducerea comunicării și reprezentării proiectului și a Skat către parteneri, autorități și public.

Cerinţe față de candidat:

  • Diplomă universitară într-un domeniu relevant;
  • Experiență confirmată în reforme de descentralizare, guvernare locală și implicare civică, servicii publice (10 ani sau mai mult în cel puțin una dintre zonele tematice enumerate);
  • Experiență confirmată în funcția de lider de echipă (echipe formate din 5-10 persoane cu normă întreagă) și management de proiect, inclusiv achiziții și administrarea bugetelor semnificative;
  • Comunicator excelent și scriitor de raporturi puternice;
  • Poziția este deschisă pentru candidații moldoveni și internaționali. Solicitanții moldoveni trebuie să aibă experiență profesională internațională. Solicitanții internaționali trebuie să aibă experiență profesională în Moldova sau în regiunea mai largă (Europa de Est / Caucaz).
  • Cunoașterea limbii engleze este un element important, cunoașterea limbii române sau rusă este un atu puternic
  • Oferim remunerare și condiții de muncă atractive ca parte a echipei dedicate și dinamice a Skat.

Date de contact și termen limită:

Dacă ești interesat de postul – manager de proiect, trimite cererea la adresa de e-mail la Violeta.Zivanovic@skat.ch cât mai curând posibil, până la 15.05.2020.

Vă rugăm să includeți datele de contact ale persoanelor de referință pentru cel puțin trei misiuni relevante recente.

Mai multe informații despre proiect vei găsi accesând acest link. Toate întrebările la subiect, pot fi adresate la adresa de e-mail: Florian.Klingel@skat.ch.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Topul albumelor ce au adus un impact cultural enorm în muzica anului 2020 până acum
Next Participă la conferința studențească cu tineri din patru țări