Job pentru tineri // Ziarul de Gardă angajează editor imagine

job pentru tineri

Job pentru tineri // Ziarul de Gardă invită la muncă o persoană căreia îi place să editeze și să monteze imaginile video.

Cerințe față de candidat:

Experiența profesională:  Experiență de lucru într-o poziţie similară de cel puțin doi ani

Cunoștințe/abilități:

  1. Abilități de înregistrare, copiere și editare a materialelor audio/video;
  2. Capacități de editare a imaginilor pentru reportajele Ziarului de Gardă și Reporter de Gardă (investigații, proiecte multimedia, spoturi, video sociale, voxuri și altele);
  3. Iscusință de compunere a efectelor speciale de montaj;
  4. Cunoașterea unuia sau mai multor programe de editare video: Adobe Premiere Pro, Final Cut etc și foto (Photoshop)
  5. Abilitatea de a filma (cu DSLR) constituie un avantaj
  6. Cunoașterea programului After Effects (design, video editing) – constituie un avantaj

Se va potrivi o persoană care înțelege și acceptă stilul produselor ZdG, este responsabilă, creativă, empatică și capabilă să muncească în echipă.

Responsabilităţi:

Editarea materialelor audio-video (emisiuni/videoclipuri) în termenii stabiliți;

Redacția asigură:

  • un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare
  • un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii
  • respectarea libertăților și drepturilor
  • un climat redacțional binevoitor
  • condiții de creștere profesională
  • promovarea la cursuri de specialitate și perfecționare profesională în domeniu
  • motivare și susținere din partea unei echipe notorii și premiate

 Dosarul de angajare va conține:

  • CV-ul actualizat (cu indicarea a doua persoane de referință);
  • Un mesaj scurt în care explică interesul pentru această poziție;
  • Un portofoliu personal cu produse video editate/montate anterior (ar constitui un avantaj).
  • Solicitarea salarială (salariul net lunar)

Dosarul de angajare va fi expediat prin e-mail la adresa  angajare.zdg@gmail.com cu titlul: „editor imagine”.

Descoperă mai multe oportunități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Concert de muzică franceză transmis LIVE
Next Cursuri gratuite de educație financiară pentru femeile antreprenoare și cele care doresc să-și deschidă o afacere