Job pentru tineri // Solidarity Fund PL în Moldova angajează Coordonator de proiect

Job pentru tineri // Solidarity Fund PL în Moldova angajează Coordonator pentru proiectul „Consolidarea capacităților la nivel local a sistemului de protecție civilă”.

  1. Context

Din 2012, în baza Memorandumului de Înțelegere, semnat între Republica Polonă și Republica Moldova, Solidarity Fund PL în Moldova susține consolidarea comunităților locale din țară. Organizația aplică diverse instrumente și soluții sistemice în zonele urbane și rurale. În perioada anilor 2021-2023 Solidarity Fund PL în Moldova își propune să acorde suport în consolidarea capacităților la nivel local a sistemului de protecție civilă. Astfel, vor fi definitivate o serie de activități comune cu Ministerul Afacerilor Interne al Republicii Moldova ce vor fi reflectate într-un Program de susținere și dezvoltare a acestui domeniu.

Mai multe informații despre întreaga activitate a organizației sunt disponibile pe pagina oficială: www.solidarityfund.md.

  1. Scopul poziției:

Coordonarea și asigurarea realizării cu succes a activităților stabilite în cadrul Programului de susținere și dezvoltare a sistemului de protecție civilă.

  1. Sarcini și responsabilități:
  • Participă la definitivarea conceptului și planului de acțiuni;
  • Facilitează legătura și comunicarea între toate părțile implicate (minister, organizație, autoritățile publice locale, comunitățile locale, etc.);
  • Implementează în mod independent activitățile;
  • Asigură aspectele logistice și financiare necesare pentru realizarea activităților;
  • Planifică și reprezintă organizația în cadrul ședințelor de lucru și evenimentelor relevante acestui proces;
  • Facilitează cooperarea și comunicarea dintre experţii naționali și internaționali (Polonia) asigurând adaptarea soluțiilor propuse la contextul local;
  • Asigură executarea la timp a activităților planificate;
  • Asigură documentația necesară pentru proces în corespundere cu politicile interne ale organizației;
  • Alte activități operaționale și management organizațional.
  1. Competențe și calificări necesare:
    • Studii superioare în științe administrative, managementul proiectelor sau alte domenii conexe;
    • Experiența de lucru într-o poziție similară prezintă un avantaj;
    • Buna cunoaștere (vorbire și scriere) a limbilor română, rusă și engleză. Cunoașterea limbii poloneze va constitui un avantaj;
    • Cunoștințe avansate și experiență de lucru cu MS Office (Word, Excel, PPT etc.);
    • Abilități excelente de interacțiune și comunicare;
    • Abilități în managementul administrativ şi financiar al proiectelor de dezvoltare;
    • Cunoștințe de bază privind sistemului protecției civile vor constitui un avantaj;
    • Abilități de a lucra independent și în echipă;
    • Responsabilitate și punctualitate;
    • Auto-disciplină, inclusiv capacitatea de a elabora și de a executa planuri și identificarea priorităților.

Tipul contractului: contract individual de muncă (pe perioadă determinată cu posibilitate de prelungire);

Implicare: normă deplină

  1. Dosarul de aplicare va conține:
  • CV-ul actualizat;
  • O scrisoare de intenție (max. 1 pagină), care să includă descrierea experienței relevante, precum și motivația candidatului / -tei de a ocupa postul în cauză.
  1. Procedura de aplicare:

Persoanele interesate vor transmite dosarul de aplicare (CV, scrisoarea de intenție) în format electronic, la adresa de e-mail  hr@solidarityfund.md  cu mențiunea în subiectul mesajului: specialist – coordonator de proiecte, Sistemul protecției civile

Termenul limită de depunere a dosarelor08 noiembrie 2021, ora locală 10:00.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Hai pe role! Eveniment caritabil organizat de Hospices of Hope Moldova
Next Expoziția World Press Photo revine la Chișinău