Job pentru tineri // Primăria Mea angajează Social Media Manager

job pentru tineri social media manager

Job pentru tineri // Primăria Mea angajează Social Media Manager.

Responsabilități:

– Analiza prezenței Primăria Mea pe rețelele de socializare și, împreună cu echipa, identificarea soluțiilor pentru a ajunge la grupuri țintă variate.

– Promovarea produselor pe Facebook, Instagram și alte platforme, în caz că decidem că acestea sunt necesare.

– Colectarea și analiza indicatorilor privind produsele promovate.

Job-ul este fulltime. Persoana va lucra cu două echipe, pe două proiecte – de monitorizare și de informare. Experiența în domeniu este un avantaj. Pentru noi contează mai ales interesul față de buna guvernare în administrația publică locală și participarea publică.

Dincolo de responsabilitățile pentru funcția de SMM, la Primăria Mea există o varietate de alte activități. Persoanele sunt încurajate să se implice în alte proiecte sau inițiative. Bunăoară, scriere de articole sau cercetări, desfășurarea instruirilor sau alte activități legate de mun. Chișinău. Acestea vor fi realizate cu ajutorul și mentoratul celorlalți membri ai echipei.

Primăria Mea a apărut în anul 2016 din dorința unui oraș mai bun. Mai multe detalii pe: www.primariamea.md și https://www.facebook.com/primariamea

Dacă sunteți interesat/ă, transmiteți CV-ul, scrisoarea de motivație de max. 800 de cuvinte, inclusiv așteptările salariale la primariamea@gmail.com.

Termenul de aplicare: 1 august, 23:59.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Webinar gratuit pentru cei pasionați de Social Media
Next Satele magice ale Spaniei: cele mai bune destinații de turism rural