Job part-time // CNPAC angajează asistent/ă contabil-șef

job part-time asistent contabil șef

Job part-time // CNPAC anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de Asistent/ă Contabil-șef.

Centrul Național de Prevenire a Abuzului față de Copii (CNPAC) este o organizație neguvernamentală, care începând cu 1997 are drept misiune de a contribui la diminuarea incidenței și a consecințelor violenței față de copii prin activități de prevenire, pledoarie, dezvoltare de capacități și servicii specializate.

CNPAC anunță concurs de angajare part-time a unui asistent al Contabilului-șef.

Perioada de angajare: Noiembrie 2020 – Octombrie 2021 (cu posibilitate de extindere).

Relațiile ierarhice: Se subordonează Contabilului-șef.

Responsabilități:

  1. Asigură achitarea plăților către furnizorii de produse și servicii;
  2. Participă la procesul de achiziții;
  3. Ține evidența combustibilului și a foilor de parcurs;
  4. Întocmește ordine de plată în valută națională și în valută străină, delegații bancare;
  5. Contabilizează extrasele bancare;
  6. Contabilizează facturile fiscale;
  7. Verifică și întocmește deconturile de avans;
  8. Ține evidența continuă a documentelor primare și contabilizează operațiunile economice în sistemul de Contabilitate 1C;
  9. Completează și asigură menținerea (electronic/ manual) a registrelor contabile;
  10. Participă la efectuarea inventarierii și contabilizarea ulterioară a rezultatelor acesteia;
  11. Participă la realizarea procesului de audit anual al organizației;
  12. Alte responsabilități relevante la indicația Contabilului-șef.

Calități profesionale:

  1. Studii superioare sau medii de specialitate;
  2. Experiență de lucru în domeniul contabilității minim 2 ani, experiența de lucru cu ONG-urile va constitui un avantaj;
  3. Abilități de comunicare eficientă;
  4. Abilități de lucru în echipă și individual.
  5. Abilități de planificare şi organizare eficientă a timpului de muncă;

Cunoștințe:

  1. Cunoașterea PC: 1C Contabilitate, Internet banking, Microsoft Office (Word, Excel);
  2. Cunoștinţe lingvistice: română, rusă, engleza va constitui un avantaj.

Atitudini/comportamente:

  1. Responsabilitate, onestitate, corectitudine, loialitate, meticulozitate, acuratețe.

Condiții de muncă:

Job part-time (4 ore/zi), de luni până vineri (flexibil).

Modalitatea de lucru: oficiul CNPAC (or. Chișinău, str. Calea Ieșilor, 61/2) combinat cu regim de activitate la distanță (pe perioada situației excepționale în sănătate publică).

Persoanele interesate trebuie să transmită un dosar, care să conțină:

  1. CV-ul aplicantului în formatul Europass;
  2. Scrisoarea de motivare;
  3. Oferta financiară.

Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email, la adresa office@cnpac.org.md cu specificarea “Concurs asistent Contabil-șef” până la 30 octombrie 2020, ora locală 17:00.

Persoana de contact: Guranda Alina, Contabil-șef, tel: 06027722, e-mail: aguranda@cnpac.org.md.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Oportunitate pentru tinerii din Strășeni: Implică-te în calitate de Formator de Opinie
Next 7 mituri despre admiterile în străinătate și adevărul din spatele lor