Job part-time // Asociația obștească gyneco.md angajează contabil

job part time contabil

Job part-time // ONG-ul gyneco.md angajează contabil. Mai multe detalii despre cerințe și responsabilități, vezi în acest articol.

Asociația obștească gyneco.md a fost fondată în anul 2020 cu scopul de a contribui la o educație reproductivă și sexuală responsabilă a societății. În primele 7 luni de activitate, platforma a acumulat peste 17.000 urmăritori pe Instagram și investește, la moment, în creșterea echipei.

Asociația este în căutarea unui contabil, pentru poziție part-time și program de lucru flexibil. Se potrivește o persoană cu experiență în domeniul contabilității pentru ONG-uri, dar și care va împărtăși dorința de a facilita și contribui la procesul de informare și educație reproductivă și sexuală a societății.

Cerințe:

  • Studii economice superioare
  • Experiență în domeniul contabilității minim 3 ani
  • Cunoașterea actelor normative și a legislației în domeniul organizațiilor necomerciale, care au impact asupra evidenței contabile a acestor instituții
  • Cunoașterea limbii de stat, cunoașterea limbilor ruse și engleze la nivel mediu
  • Cunoștințe temeinice de operare cu PC și cu softurile specializate de evidență contabilă

Abilități:

  • Bune abilități de analiză, sinteză și evaluare
  • Bune abilități de comunicare, capacitate de a lucra în echipă și spirit inovator

Responsabilități:

  • Organizează și duce evidența contabilă
  • Realizează rapoartele financiare de organizație, la frecvența solicitată de lege
  • Realizează rapoartele financiare de proiecte
  • Propune metode inovatoare de optimizare, cu privire la sistemul de finanțare

Se caută o persoană care se va încadra în echipă și va contribui la dezvoltarea organizației. Aplicațiile nu au un deadline, dar căutările se vor încheia în momentul în care va fi identificată persoana potrivită pentru poziție.

Dacă ești interesat(ă),expediază CV-ul tău și un scurt text de motivație de aplicare la adresa de email: gyneco.md.email@gmail.com

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Turn ON the Christmas Lights! Eveniment tematic de Crăciun, marca America House
Next Află secretele prezentării perfecte și alte curiozități despre PowerPoint