Job part-time // AHCCJ angajează asistent/ă de proiect

Asociația Henri Capitant de Cultură Juridică din Moldova (AHCCJ) lansează concurs de angajare pentru ocuparea postului vacant – asistent(ă) de proiect.

CERINȚE OBLIGATORII:

  • Studii superioare absolvite sau în proces;
  • Nivel avansat de comunicare în limba română (o limbă de circulație internațională va constitui un avantaj);
  • Operare PC: Word, Excel, PowerPoint, Canva.

CERINȚE GENERALE față de candidat:

  • Gândire creativă, abilități de analiză și planificare;
  • autonomie și abilitați de lucru în echipă;
  • inițiativă, dinamism şi responsabilitate;
  • abilități de prezentare și negociere.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI:

  • Organizarea logistică a activităților desfășurate în cadrul proiectului;
  • Menținerea comunicării între echipa de implementare şi partenerii, beneficiarii și finanțatorii proiectului;
  • Redactarea documentelor legate de proiect: scrisori, e-mailuri, procese-verbale, contracte etc;
  • Gestionarea corespunzătoare a documentației;
  • Disponibilitate pentru deplasări în teritoriu.

CONDIȚII DE MUNCĂ:

  • Activitate flexibilă part – time;
  • Majoritatea activităților realizate la distanță;
  • Flexibilitate în timpul muncii.

DOSARUL CANDIDATULUI:

  • CV-ul;
  • Scrisoare de intenție.

Persoanele interesate care corespund cerințelor menționate pot expedia dosarul de aplicare prin e-mail: henri.capitant.md@gmail.com, până pe data de 24 martie 2022.

Doar candidații selectați vor fi contactați și invitați la interviu.

Pentru mai multe detalii, accesați www.henricapitant.md și www.haitinere.md

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Cursuri gratuite de pregătire pentru BAC, oferite de UTM
Next Evenimente dedicate istoriei femeilor din lume