Job // Casa de avocatură Macovei Enachi angajează consilier juridic

consilier juridic casa de avocatură macovei enachi

Job // Casa de avocatură Macovei Enachi angajează consilier juridic, pentru o perioadă de 1 an de zile cu posibilitatea de extindere pe un termen nedeterminat.

Principalele sarcini:

  1. Întocmește proiecte de documente cu caracter juridic (cereri, contracte, etc.);
  2. Cercetare, analiză și pregatire a rapoartelor privind evoluția legislație, practica judiciară, etc.;
  3. Pregătirea concluziilor juridice asupra sarcinilor clienților Casei de Avocatură;
  4. Cercetează și analizeaza instituția avocaturii;
  5. Activități de instruire pentru avocați;
  6. Participă la dezvoltarea și implementarea Strategiei de Comunicare;
  7. Administrează resursele casei de avocatură;
  8. Realizează rapoarte privind implementarea Strategiei de Comunicare;
  9. Alte responsabilități relevante.

Cerințe față de candidat:

  1. Studii superioare în drept;
  2. Cunoaşterea fluentă a limbilor: româna, rusa, reprezintă avantaj engleza;
  3. Cunoaşterea calculatorului (Microsoft Office 2014 , Google Drive, Gmail; Excel)
  4. Capacitate de a lucra în echipă;
  5. Capacitate de analiza a datelor statistice;
  6. Abilități de autoinstruire și perfecționare profesională;
  7. Abilități de planificare, organizare și prezentare;
  8. Responsabilitate, integritate și etică profesională;
  9. Abilităţi de comunicare si negociere;
  10. Experienţă de activitate în domeniu reprezintă un avantaj.

Salariu: Negociabil

Cerințe specifice:

  • Integritate și discreție profesională;
  • Responsabilitate și punctualitate;
  • Persoană dinamică și cu inițiativă;
  • Flexibilitate și mobilitate.

Condiții de muncă:

  1. mediu de lucru confortabil;
  2. posibilități de dezvoltare profesională;
  3. salariu motivant, care depinde de calificarea şi experienţa persoanei;
  4. program deplin de lucru (interval 9:00 – 17:00);

Persoanele care corespund cerințelor menționate mai sus sunt rugate să expedieze prin e-mail o scrisoare de motivare și CV-ul actualizat, până la 20 august 2020, ora 23:59, la adresa: augustina.prisacari@melegal.md, cu mențiunea „Consilier juridic”

Selectarea va fi făcută în bază analizei CV-urilor și scrisorilor de motivare depuse, urmată de un interviu. Doar candidaţii/tele preselectaţi/te vor fi invitați/te pentru interviu. Informații suplimentare pot fi obținute prin expedierea unui e-mail la aceeași adresă.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Participă la cel mai mare schimb de cărţi din Chişinău!
Next Vrei să știi mai multe despre antreprenoriat social? INVENTO lansează ONE STEP AHEAD TOOLKIT pentru tine