Job // Camera de Comerţ şi Industrie angajează consilier juridic

job consilier juridic

Job // Camera de Comerţ şi Industrie a Republicii Moldova anunţă competiţie deschisă pentru următoarea poziţie: Consilier juridic.

Cerinţe faţă de candidaţi/candidate:

  • Studii: superioare juridice
  • Experienţă de muncă: nu mai puțin de 1 an
  • Competenţe PC: (MS Office, Excel, Word, Net, e-mail)

Capacităţi:

  • Excelente abilități de comunicare interpersonale, verbal și în scris;
  • Abilități excelente de prezentare;
  • Cunoștințe solide a sistemelor juridice și a litigiilor business, înregistrarea, reorganizarea și lichidarea persoanelor juridice;
  • Elaborare, formatare, prezentare a documentelor;
  • Soluţionare operativă a problemelor, multitasking;
  • Cunoaşterea limbilor: româna – avansat, rusa–avansat, engleza –preferabil.

Atribuții:

  • Asigurarea desfășurării activității angajatorului în conformitate cu normele legale și consilierea sub aspect juridic a conducerii și subdiviziunilor CCI;
  • Reprezentarea în situații de litigii sau la stabilirea unor condiții contractuale speciale;
  • Avizarea și contrasemnarea actelor cu caracter juridic;
  • Asistență și consultanță juridică în domeniul de activitate al CCI;
  • Lucrul cu informația (culegere, stocare, analiză, generalizare);
  • Realizarea la timp și calitativă a activităților planificate;
  • Acordarea consultațiilor juridice specializate agenților economici despre soluționarea alternativă a litigiilor prin mediere. Contribuirea la promovarea medierii printre persoanele interesate.
  • Asigurarea suportului necesar desfășurării activității Centrului de Mediere.

Condiţii:

  • Oportunităţi de dezvoltare profesională;
  • Lucrul într-o echipă stabilă şi dinamică.

Persoanele interesate de acest job pot expedia CV pe adresa:camera@chamber.md cu specificarea codului de referinţă– CJ, în tema scrisorii, până pe data de 10.09.2020. Vor fi contactate numai persoanele care corespund cerinţelor înaintate.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente recente, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Muzica și filmul - artele ce se completează reciproc. Top 5 filme ale căror coloane sonore nu le putem uita
Next Atelierul online cu Marc Nikoleit invită operatorii culturali pentru a învăța despre Social Media