Job // Academia IT Vibe.MD angajează mentori robotică WeDo 2.0

Job // Academia IT Vibe.MD Chișinău își mărește echipa și este în căutarea de mentori de robotică WeDo 2.0

Cerințe față de candidați:

  • Studii finalizate sau în curs de desfășurare (în domeniul IT sau domeniul pedagogic cu profil IT);
  • Cunoașterea limbii române;
  • Cunoașterea limbii ruse;
  • Răbdare,  flexibilitate, autocontrol, amabilitate, abilități de lucru cu copiii;
  • Experiența în predarea cursurilor de robotică pentru copii va constitui un avantaj.

Responsabilități

  • Livrează cursul de Robotică WeDo 2.0 pentru copii cu vârsta cuprinsă între 6-8 ani;
  • Gestionează programul cursului;
  • Realizează materiale de studiu suplimentare la necesitate (exerciții);
  • Ține evidența și prezența participanților la curs;

Beneficii:

  • Orar flexibil ce poate fi combinat cu alt job;
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
  • Oportunitatea de participare în alte proiecte ale companiei;
  • Pobilitatea de avansare;
  • Salariu atractiv;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail info@vibe.md cu mențiunea „Mentor Robotică” până pe data de 28 februarie.

Locul de desfășurare a activității este în orașul Chișinău, sectorul Ciocana, bd. Mircea cel Bătrân 20/3 sau sectorul Buiucani, str. Alba Iulia 75.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Workshop: Află mai multe despre ce este coachingul
Next Concursul Republican „A Chance, Une Chance, Eine Chance” și-a desemnat câștigătorii