Job // Vibe.MD – Academie IT angajează mentori de robotică WeDo 2.0

Job // Vibe.MD – Academie IT – Chișinău își mărește echipa și este în căutarea de mentori de robotică WeDo 2.0

Cerințe față de candidați:

Studii finalizate sau în curs de desfășurare (în domeniul IT sau domeniul pedagogic cu profil IT);

Răbdare, flexibilitate, autocontrol, amabilitate, abilități de lucru cu copiii.
Experiența în predarea cursurilor de robotică pentru copii va constitui un avantaj.

Responsabilități

  • Livrează cursul de Robotică WeDo 2.0 pentru copii cu vârsta cuprinsă între 6-8 ani;
  • Gestionează programul cursului;
  • Realizează materiale de studiu suplimentare la necesitate (exerciții);
  • Ține evidența și prezența participanților la curs;

Beneficii:

– Orar flexibil la alegere ce permite o combinare cu alt job (după ora 15:00 | după ora 17:00 | sâmbătă | duminică);
– Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
– Instruire și mentorat din partea companiei;
– Salariu atractiv;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail info@vibe.md cu mențiunea „Mentor IT Chișinău în domeniul/domeniile…”

Locul de desfășurare a activității este în orașul Chișinău, sectorul Ciocana, bd. Mircea cel Bătrân 20/3 sau sectorul Buiucani, str. Alba Iulia 75.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Urgent call! Înscrie-te la un curs de instruire pentru lucrători de tineret în Italia
Next Câștigă 2000 EUR pentru startup-ul tău în cadrul Yep!Startup Pre-accelerator