Job pentru tineri // Fii librar la Cărturești!

Job pentru tineri // Fii librar la Cărturești! Sunt căutați cei care să iubească cărțile și oamenii.

Cine se va potrivi perfect?

  • Cineva care își dorește să contribuie la dezvoltarea comunității Cărturești în Moldova.
  • Cineva care să povestească ce ecranizare merită văzută și ce piesă de teatru nu trebuie ratată, ce festival i-a făcut vara mai frumoasă și ce carte ar trebui să luăm cu noi în vacanță.
  • Cineva care se înțelege bine cu cititorii și vorbește pe limba lor.
  • Cineva pentru care zâmbetul e ceva natural, care se pricepe să asculte și care se simte bine ajutându-i pe ceilalți să-și găsească cartea, muzica, filmul sau agenda preferată.
  • O persoană creativă, dornică să cunoască lucruri noi

Responsabilități:

  • Întâmpini şi relaţionezi cu cititorii într-o manieră deschisă şi prietenoasă.
  • Stai de vorbă cu ei, le afli dorințele și așteptările, le oferi informații și îi ajuți să descopere produsele din librărie.
  • Înveți cât mai multe lucruri despre oferta de produse și te informezi cu privire la noutăți.
  • Așezi produsele la raft și faci rafturi tematice.
  • Încasezi și operezi în sistem documente de contabilitate primară.
  • Te ocupi de ordinea și curățenia pe rafturi și în spațiile de lucru.
  • Faci echipă bună cu colegii.

Beneficiile tale:

  • Nivelul de salarizare variază în funcție de abilitățile și experiența ta.
  • Bonusuri de performanță în funcție de rezultatele librăriei și/sau ale tale.
  • Tichete de masă.
  • Asigurare de sănătate.
  • Discount special la toate cumpărăturile din Cărturești.
  • Ai parte de training dedicat din prima zi, ești mereu la curent cu noutățile din domeniu & cunoști oameni interesanți și personalități din lumea culturală.
  • Poți călători în România în cadrul schimburilor de experiență între librăriile din rețea.
  • Ai cei mai cool colegi, iar extensia biroului tău este o librărie întreagă.

Dacă ești interesat, sună la nr. de tel: 068009330 sau scrie un email la adresa: job.consultinglab@gmail.com

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Freelance sau antreprenoriat: cum să te lansezi în designul interior?
Next Conferința internațională „Democrația incluzivă prin alegeri incluzive”