Job pentru tineri // CRJM angajează coordonator comunicare

Job // CRJM anunță concurs pentru funcția de coordonator/toare de comunicare, pentru un termen nedeterminat.

Atribuții:

Principalele sarcini ale Coordonatorului de comunicare țin de:

  1. comunicarea strategică a Asociației, în colaborare cu alte persoane;
  2. gestionarea paginii web și a conturilor de pe rețelele sociale ale Asociației;
  3. respectarea aspectelor de branding;
  4. calitatea materialelor publicate de CRJM (imagine și text)
  5. monitorizarea şi stocarea informației din media despre activitățile Asociației și impactul acestora;
  6. asigurarea logistică a evenimentelor publice ale Asociației.

Proiectul fișei de post a funcției este anexată AICI.

Cerințe față de candidați:

  1. studii superioare, preferabil în domeniul jurnalismului şi comunicării;
  2. cunoașterea fluentă a limbii române și foarte bună a engleze. Cunoașterea altor limbi de circulație internațională constituie un avantaj;
  3. folosirea calculatorului în activitatea zilnică şi posedarea la nivel avansat a MS Office, Windows şi internet;
  4. cunoștințe în domeniul justiției și drepturilor omului, activismul civil și experiența anterioară în funcții similare constituie un avantaj.

Condiții de muncă:

  1. mediu de lucru confortabil;
  2. posibilități de dezvoltare profesională;
  3. salariu motivant, care depinde de calificarea și experiența persoanei;
  4. regim de muncă flexibil.

Procesul de selectare:

Persoanele care corespund cerințelor sunt invitate să expedieze o scrisoare de motivare și CV-ul, care să conțină datele de contact a cel puțin două persoane de referință, până la 14 martie 2021ora 23.59, la adresa de e-mail: application@crjm.org.

Selectarea candidatului/candidatei va fi făcută în baza analizei CV-urilor și scrisorilor de motivare depuse, urmată de o probă scrisă și interviu. Informații suplimentare pot fi obținute la aceeași adresă de e-mail sau la tel. 022 843 601.

Doar candidații/tele preselectați/te pentru proba scrisă și interviu vor fi contactați/te.

Prin depunerea documentelor pentru funcția solicitată, candidatul/a consimte implicit verificarea de către CRJM a informației furnizate de candidat/ă.

ATENȚIE – în cazul în care nu sunteți de acord ca CRJM să verifice informația la actualul angajator, vă rugăm să menționați expres acest fapt în scrisoarea de motivare. Explicații specifice nu sunt necesare.

CRJM este o organizație care activează în baza principiilor de incluziune. Noi valorificăm diferențele, promovăm egalitatea și abordăm frontal comportamente discriminatorii, astfel consolidând capacitatea organizațională. Toți/toate candidații/tele calificați/te sunt  încurajați/te să depună dosarul. Noi nu discriminăm în funcție de dizabilitate, rasă, culoare, etnie, gen, religie, orientare sexuală, vârstă, stare civilă, statut parental sau orice alt criteriu protejat prin lege.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Curs de training inter-universitar „EU Project Management”
Next Maraton gratuit de Educație Financiară. Vezi cum poți participa