Job // Organizația CCF Moldova angajează Expert Comunicare

job ccf moldova comunicare

Job // Organizația CCF Moldova angajează Expert Comunicare în cadrul unui proiect, reieșind din volumul de lucru de 2-4 zile pe lună.

CCF Moldova (www.ccfmoldova.org ) este o organizație non-guvernamentală cu experiență în domeniul protecției sociale a copilului și familiei, realizând dreptul fiecărui copil la creștere și dezvoltare în mediul familial și mediul educațional incluziv în care aceștia își pot realiza plenar potențialul.

În perioada 1 iulie 2021 – 30 iunie 2023, CCF Moldova implementează, în parteneriat cu ChildFund Deutschland și cu sprijinul financiar al Ministerului Afacerilor Externe al Germaniei,  proiectul Spre o școală incluzivă în Moldova.

Proiectul sprijină sistemul educațional și promovează cultura, politicile și practicile incluzive, în baza Indexului Incluziunii. Proiectul se va desfășura în 20 de raioane și circa 70 de școli.

Atribuții și responsabilități:

  • Asigurarea vizibilității activităților realizate și a principalelor rezultate;
  • Scrierea articolelor despre activitățile și rezultatele proiectului pentru site-ul și media socială CCF Moldova;
  • Monitorizarea vizibilității proiectului în mass-media;
  • Coordonarea procesului de producție a instrumentelor de comunicare (video, foto etc);
  • Asistarea echipei de proiect în organizarea evenimentelor;
  • Furnizarea informațiilor scrise pentru elaborarea rapoartelor pe baza șabloanelor convenite în cadrul proiectului.

Cerințe pentru candidat:

  • Studii superioare, preferabil în domenii jurnalism, relații cu media sau alte domenii socio-umane;
  • Experiență de minim 3 ani în poziții similare (coordonator/asistent comunicare și relații mass-media)
  • Experiență de lucru în proiecte internaționale constituie un avantaj;
  • Experiență de lucru/colaborare cu ONG, structurile și instituțiile de stat;
  • Cunoștințe în domeniul educațional și al incluziunii educaționale constituie un avantaj;
  • Cunoașterea excelentă a limbii engleze;
  • Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă;
  • Abilități excelente de utilizare Microsoft Word Office, Excel, PowerPoint, Outlook etc.
  • Capacități analitice;
  • Bune abilitați de comunicare și raportare;
  • Abilitatea de a lucra în echipă.

Candidații interesați vor trimite până la data de 18 iulie 2021 CV-ul cu contactele a 2 persoane de referință, însoțit de scrisoarea de intenție la adresa de e-mail –  lorina.ghitu@ccfmoldova.org

Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu.

Organizația CCF Moldova își rezervă dreptul de a testa competențele declarate de către candidați.

CCF Moldova este semnatară a Politicii de Protecție a Copilului și Politicii de Prevenire a Exploatării și Abuzului Sexual și declară toleranță zero față de orice formă de violență.

Angajații CCF Moldova vor semna ambele politici și își vor asuma angajamentul de respectare a acestora.

Pentru detalii suplimentare, apelați la numărul de telefon: 069362920 (Lorina Ghitu)

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Vrei să lucrezi în WordPress? Vino la acest eveniment
Next Job // Programul Tekwill în Fiecare Școală angajează Coordonator Academic