Job // American Councils Moldova angajează asistent FLEX Program

job pentru tineri asisten program

Job // American Councils Moldova anunță concurs de selectare a unei persoane responsabile și competente, pentru postul de asistent FLEX Program.

Descrierea postului:

Postul de asistent FLEX este responsabil pentru asistarea tuturor aspectelor administrative ale recrutării participanților, inclusiv publicitate despre programul FLEX prin toate platformele de socializare și canalele mass-media, pregătirea și tipărirea materialelor de recrutare, colectarea datelor, participarea la interviuri de recrutare, apeluri participanții și părinții, contactarea școlile și alte intituții, organizează sesiuni online, pregătește elevii pentru plecarea în SUA. În plus, asistentul va promova programul în afara procesului de recrutare.

Responsabilitățile acestui job:

  • Proiectarea materialelor promoționale;
  • Promovarea programul pe platformele de socializare;
  • Oferirea de sprijin administrativ și logistic;
  • Primirea și verificarea materialellor de aplicare legate de program și controlul calității;
  • Traducerea documentelor interne, scrisori și alte materiale la cerere;
  • Ridicarea și livrarea pachetelor, corespondențelor, facturilor;
  • Interacțiunea cu absolvenții programului;
  • Alte sarcini atribuite

Cerințe față de candidați:

  • Diplomă universitară;
  • Abilități excelente de comunicare și reprezentare;
  • Flexibilitate, inclusiv disponibilitate în afara orelor de lucru;
  • Abilitatea de a gestiona și prioritiza eficient sarcini multiple;
  • Experiența anterioară în lucrul în programe educaționale va fi un avantaj;
  • O atenție puternică la detalii;
  • Cunoștințe solide în lucrul cu Microsoft Excel, Word, PPT;
  • Capabil să lucreze cu produsele Adobe Package (InDesign, Illustrator, Premiere Pro, Photoshop);
  • Vorbește fluent română, engleză și rusă;

Procedura de aplicare:

Solicitanții interesați trebuie să trimită CV-ul și o scrisoare de intenție pe care să o expedieze la adresa: dbutnaru@americancouncils.org până pe 15 ianuarie 2021.

Descoperă mai multe oportunități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Raport: Cheltuielile pentru tineri din bugetele locale, în scădere
Next Cadrele didactice cu realizări profesionale deosebite se pot înscrie la Concursul Național „Profesorul – Ambasador Digital”