Job // A.O. „The Moldova Project” angajează specialist în scriere de proiecte și atragere de fonduri

job specialist scriere proiecte

Job // Asociația Obștească „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru funcția de specialist în scriere de proiecte și atragere de fonduri (poziție part-time cu posibilitate de a trece la full-time).

Locul desfășurării activității: La distanță

Cerințe:

Studii: Absolvent/ă de studii superioare (preferabil în domeniul social)

Experiență: Minim 3 ani într-un post similar

Abilități:

  • Buna înţelegere a mecanismelor de finanţare, accesare finanţare, realizare de propunere financiară şi bugetară;
  • Viziune şi capacitate de a gândi strategic;
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze și române și capacitatea de a scrie corect gramatical în ambele limbi;
  • Cunoașterea detaliată a legislației din domeniu, sectorului nonprofit și a domeniului de protecție a drepturilor copiilor, a documentelor programatice, a modului de funcționare a organismelor de management și monitorizare;
  • Experienţă relevantă în colectarea de fonduri și accesarea proiectelor locale/ internaționale;
  • Abilitati de operare PC. Cunoștințe în Google Drive;
  • Capacități manageriale, inițiativă, gândire analitică, aptitudini organizatorice, corectitudine, responsabilitate, punctualitate organizatorică, flexibilitate în gândire, capacitate de lucru în echipă dar și autonom, eficiență în comunicare.

 Responsabilități:

  • Identificarea, alături de echipa TMP, a nevoilor de finanțare ale Asociației și  încadrarea acestora în programele de finanțare nerambursabile;
  • Elaborarea strategiei și planului de colectare de fonduri;
  • Monitorizarea canalelor de distribuire a oportunităților de finanțare naționale și internaționale și identificarea celor relevante pentru TMP;
  • Scrierea propunerilor de finanțare (narative și financiare) – conform specificațiilor ghidurilor solicitanților;
  • Elaborarea Matricelor Logice ale proiectelor (activități, buget, riscuri şi rezultate);
  • Formularea propunerilor de activități ținând cont de experiența organizațională a Asociației vis-à-vis de domeniul abordat, de nevoile acesteia, și de cerințele legislative din domeniu;
  • Participarea activă la întâlnirile organizate cu echipa de proiect sau cu echipa din ADP

 Oferim:

  • Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în societate
  • Un mediu informal de lucru, colegi prietenoși, și experiențe pozitive alături de echipă
  • Oportunitatea de a aplica propriile cunoștințe și idei în cadrul Asociației, dar și de dobândi cunoștințe noi în domeniul social
  • Posibilitatea de a avansa în funcție în cadrul Asociației

Procesul de selecție a candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare a candidatului (în limba engleză) se va expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com, până la data de 01.04.2021. Titlul mesajului trebuie să conţină numele şi prenumele candidatului.

Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Informații suplimentare despre angajator, vezi pe pagina web: www.themoldovaproject.org

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Concurs pentru elevi: Realizează un filmuleț video sau un proiect ecologic și câștigă premii
Next Concurs pentru adolescenți: Cum economisim inteligent?