Job // Asociația Obștească Educație pentru Dezvoltare angajează comunicator

Asociația Obștească Educație pentru Dezvoltare job

Job // Asociația Obștească Educație pentru Dezvoltare (AED) anunță concurs pentru funcția de Responsabil comunicare/asistent proiect.

Responsabilul de comunicare/asistentul de proiect se va alătura echipei de implementare a proiectului „Consolidarea Sistemului de Educație Profesională Tehnică în Moldova”, implementat de AED și finanțat de Fundația Servicii de Dezvoltare din Liechtenstein (LED).

Proiectul CONSEPT vizează dezvoltarea sectorului de învățământ profesional-tehnic și susține instituțiile de învățământ ca acestea să ofere o instruire profesională mai calitativă şi mai eficientă.

Funcția de bază al responsabilului de comunicare/asistentului de proiect este promovarea imaginii AED și activităților realizate de aceasta, inclusiv asistență în implementarea proiectului CONSEPT.

Durata contractului este de 1,5 ani. AED este interesată de colaborare pe termen lung.

Atribuții de bază:

  • Asistență în implementarea proiectului CONSEPT
  • Traducerea materialelor ce țin de proiect
  • Elaborarea strategiei de comunicare a organizației
  • Activități de eficientizare a relațiilor publice
  • Elaborarea şi difuzarea comunicatelor de presă
  • Elaborarea materialelor promoționale
  • Mediatizarea evenimentelor organizate de AED
  • Actualizarea paginii web a organizației
  • Acordarea asistenței în dezvoltarea relațiilor de comunicare cu instituțiile mass-media
  • Implicarea în diverse activitățice țin de implementarea proiectului

Cerințe față de candidat:

  • Studii universitare în Comunicare sau Educație, Management, IT sau alte domenii relevante
  • Cunoaşterea foarte bună a limbii engleze
  • Competențe digitale avansate
  • Abilități bune de scriere și redactare a materialelor
  • Managementul timpului și respectarea dead-line-urilor
  • Abilități de lucru independent și în echipă
  • Interes și deschidere pentru a învăța lucruri noi
  • Experiența de lucru în sectorul educațional va constitui un avantaj
  • Experiența de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare va constitui un avantaj
  • Excelente calități organizatorice
  • Calități de comunicare interpersonală eficiente

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa daniela.postoronca@aed.ong cu specificarea „aplicare_concurs” până la data de 28 iunie 2020. Pentru interviu vor fi contactate doar persoanele selectate în baza dosarelor.

Pentru mai multe informații despre această funcție, vă rugăm să ne contactați prin e-mail. Pentru mai multe informații despre AED și proiectul menționat, vă rugăm să vizitați: www.aed.ong

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Cum să fii mai încrezut în tine? Eveniment live cu un specialist psiholog
Next „Moldova Concert” a lansat proiectul „Cu dor de voi” pentru a susține artiștii autohtoni