Vrei un job part-time? Fii Placement Officer la AVI-Moldova

Ești interesat să ai un job part-time interactiv și să faci parte dintr-o comunitate internațională de persoane care aduc schimbare? Fii Placement Officer în AVI-Moldova pentru sezonul de tabere de lucru 2018 și beneficiază de un orar flexibil, acumularea experienței de comunicare și de recrutare a voluntarilor.

Ce responsabilități are un Placement Officer?

  • Promovează taberelor de lucru și a altor proiecte pentru voluntari în cooperare cu Coordonatorul pe Comunicare.
  • Coordonează activitatea voluntarilor în proiectele locale și naționale.
  • Ghidează voluntarilor în procesul de aplicare, selecția și instruirea acestora pentru participarea în proiecte internaționale.
  • Este persoana de contact pentru comunicare cu partenerii din rețeaua Service Civil International referitor la implementarea taberelor de lucru.

Ce calități și abilități trebuie să posede un Placement Officer?

  • Competența de a comunica fluent în scris și oral în limba engleză. Cunoașterea altor limbi străine constituie un avantaj.
  • Experiența de voluntariat sau recrutare de personal/ voluntari este un avantaj în procesul de aplicare.

Ce beneficii va avea un Placement Officer?

  • Instruirea privind activitatea unui Placement Officer organizată în una din țările partenere.
  • Participarea la alte evenimente, cursuri, seminare naționale și internaționale organizate de partenerii noștri din rețea.
  • Posibilitatea de a coordona alte proiecte în AVI Moldova.

Timp de lucru: 12h/săpămână

Locație: Online și în oficiul AVI-Moldova (Chișinău)

Cum poți ocupa această poziție?

Completează acest  formular până pe 10 ianuarie 2018.

Mai multe detalii puteți găsi la adresa de email placement@avimd.org.

Asociația de Voluntariat Internațional din Moldova – AVI Moldova este o organizație de voluntariat care are drept scop promovarea păcii, toleranței, voluntariatului internațional, schimbului intercultural, modului sănătos de viața și a drepturilor omului prin intermediul activităților de voluntariat.

Previous Fii elful lui Moș Crăciun și îndeplinește dorința unui copil la ”Academia lui Moș Crăciun”
Next Vrei să înveți cum să scrii mai consistent, corect și interesant? Vino la Copywriting Lab