Viorica Cosmetic angajează copywriter

copywriter viorica cosmetic

Viorica Cosmetic, producător autohton de cosmetice și parfumerie este în căutarea unui copywriter extrem de creativ, cu experiență în scrierea de fragmente de conținut.

Responsabilități și obligații pentru un copywriter:

  • Scrieți o copie clară, originală și persuasivă pentru site-ul web, articole, buletine de e-mail, pliante, prezentări și infografice, blog;
  • Editarea și traducerea textelor pe etichetele produselor.

Cerințele pentru copywriter sunt:

  • Excelente abilități de scriere engleză și română;
  • Experiență anterioară în scrierea de conținut atractiv;
  • Dovada unui portofoliu de conținut;
  • O minte gramaticală – respingerea greșelilor, contradicțiilor și „conținutul pufos”, în timp ce este capabil să înțeleagă rapid și cuprinzător noile tendințe, principii și contururi de conținut.

Beneficiile includ:

  • Salariu competitiv;
  • Oportunitate de a călători la conferințe relevante;
  • Bonusuri de performanță la nivelul întregii companii;
  • Lucrează cu o echipă foarte experimentată pentru a obține un succes recunoscut la nivel mondial;
  • Locația biroului central din Chișinău, cu opțiunea de a funcționa de la distanță la nevoie.

Aceasta este o oportunitate excelentă de a vă alătura unui brand de produse cosmetice în creștere rapidă și de a ajuta la construirea succesului companiei pe piețele internaționale – care în prezent este vizibilă în România, Republica Cehă, Letonia, Lituania și au planuri de extindere către alte piețe. Se caută oameni motivați, energici, multi-talentați și mai ales, dispuși să obțină mai mult.

Accesează acest link pentru a afla mai multe despre job!

Accesează categoria Profesional și găsește alte oferte de job potribite pentru tine!

Previous U-Report a lansat o ediție specială de stickere pentru utilizatorii Viber
Next #Garage48 vin la Chișinău pentru a ajuta tinerii să-și transforme ideile în afaceri