JOB//Solidarity Fund PL în Moldova angajează specialist/ă comunicare

specialist comunicare, solidarity fund, oportunitate pentru tineri, marketing, pr

Foto-simbol: pexels.com

Ești în căutarea unui post de muncă? Solidarity Fund PL este în căutarea unui specialist comunicare, care va fi  responsabil de coordonarea eficientă a tuturor activităților de comunicare și relații publice în vederea atingerii obiectivelor organizaționale.

Responsabilități specifice:

  • redactează materiale informative și de comunicare;
  • împreună cu managerii de proiect asigură implementarea activităților de proiecte, din perspectiva comunicării (poze, materiale de PR, elemente de vizibilitate etc.);
  • însoțește echipele de proiect la evenimente organizate la nivel local (pe teritoriul Republicii Moldova, la necesitate și peste hotare);
  • elaborează și implementează strategia de comunicare a organizației;
  • identifică oportunitățile de comunicare, promovare a organizației;
  • asigură elaborarea articolelor și publicarea acestora pe pagina web a organizației;
  • gestionează pagina web a organizației;
  • gestionează pagina de Facebook, Twitter;
  • elaborează comunicate de presă;
  • stabilește contacte în rândul jurnaliștilor și dezvoltă/menține o bază de date actualizată a acestora;
  • aduce la cunoștința echipei despre evenimentele la care organizația este interesată sau are un avantaj în a participa;
  • sprijină participarea reprezentanților organizației la evenimente externe de promovare;
  • dezvoltă și monitorizează mesaje și informații privind organizația și programele acesteia;
  • păstrează și arhivează (fizic și electronic) corespunzător documentația generată de îndeplinirea atribuțiilor.

Cerinţe:

  • studii în comunicare/relații publice/marketing/științe sociale/jurnalism;
  • experiență în domeniu de minim 2 ani;
  • responsabilitate, punctualitate și adaptabilitate;
  • spirit de echipă și inițiativă;
  • abilitatea de a utiliza atât limbajul scris, cât și cel oral pentru a concepe și transmite mesaje coerente către grupurile-țintă;
  • bune abilități organizatorice;
  • comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
  • utilizarea computerului la nivel avansat;
  • operare cu instrumente de dezvoltare a materialelor de PR (infografice, spoturi video, newsletter etc.);
  • experiență în gestionarea paginilor web pe platforma Word Press.

Avantaje:

  • cunoștințe tehnice privind Word Press;
  • experiență în cadrul organizațiilor neguvernamentale și în cadrul proiectelor de dezvoltare locală.

Durata contractului: contractul pe durata determinată cu posibilitate de prelungire

Implicarea: jumătate de normă / normă deplină

Dosarul de aplicare va cuprinde următoarele documente:

  • Curriculum Vitae;
  • Scrisoare de intenție.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită dosarul pe 24 septembrie 2018ora 9:00, la adresa de e-mail: info@centruinfo.org, cu mențiunea „Aplicaţie pentru poziţia de Specialist PR”.

Vor fi contactaţi doar candidaţii selectaţi pentru interviu.

*Datele cu caracter personal vor fi prelucrate de Solidarity Fund PL exclusiv în scopul și procesul angajării. Aceste date nu vor fi transmise altor părți terțe fără acordul prealabil al subiectului datelor cu caracter personal.

Din 2012 Solidarity Fund PL in Moldova / Centrul de Informare pentru Autoritățile Publice Locale activează în Republica Moldova în scopul susținerii dezvoltării comunitare. Programele acestuia se bazează pe abordări sistemice și sunt orientate spre dezvoltare locală durabilă.

Previous Ieși din zona de confort și vino să „Dansăm pe Micle”
Next JOB//Funcții publice vacante la Inspecția Socială. Alătură-te echipei