JOB//Asociația pentru Abilitarea Copilului și Familiei „AVE Copiii” angajează asistent social

oferta de angajare, ave copii, asistent social

Foto: pexels.com

AO Asociația pentru Abilitarea Copilului și Familiei „AVE Copiii” angajează asistent social pentru proiectul „Asistență socială și medicală a refugiaților și solicitanților de azil în Moldova”.

Responsabilități:

  • planificarea strategică și operațională a activităților relative postului și implementarea eficientă a acestora, inclusiv monitorizarea și raportarea.
  • implementarea şi respectarea obligaţiilor contractuale, relative postului, care decurg din acordurile de parteneriat şi alte tipuri de contracte cu donatorii și furnizorii;
  • administrarea activităţilor Proiectului, relative postului, în conformitate cu procedurile interne aplicabile ale Asociaţiei şi cu condiţiile finanţatorului;
  • asigurarea corespunderii strategiilor şi activităţilor relative postului cu Planul Strategic al Asociaţiei şi alte documente relevante domeniului.

Sarcini:

  • organizează pro-activ și conform Proiectului, toate procedurile de Management a Ședințelor Sociale, inclusiv dar nelimitat pregătește și prezintă informațiile necesare, elaborează și validează Procesele-Verbale ale ședințelor respective, listele nominale de asistență financiară, informează beneficiarii despre deciziile Comisiei Sociale, etc;
  • organizează elaborarea și validarea participativă a 2 suporturi de curs pentru studenții facultăților de asistență socială și pedagogie, inclusiv redactează conținuturile;
  • participă la organizarea și monitorizarea desfășurării seminarelor, meselor rotunde, atelierelor de lucru dedicate profesioniștilor care deservesc beneficiarii Proiectului, etc;
  • organizează toate procedurile relative procurărilor de bunuri și servicii prevăzute în Proiect și în corespundere cu procedurile Asociației și regulile donatorilor;
  • participă activ la planificarea, monitorizarea și evaluarea Proiectului, precum și planificarea și organizarea activităților relative postului;
  • introduce datele cu caracter personal ale beneficiarilor în baza de date și duce evidența lor;
  • arhivează documentele relative postului și elaborează rapoartele lunare despre activitate;
  • stabilește relaţii de colaborare cu partenerii, clienţii și beneficiarii Proiectului;
  • dezvoltarea relaţiilor armonioase şi eficiente de lucru cu beneficiarii, partenerii, alte persoane interesate, în interiorul şi în afara Proiectului;
  • execută orice alte dispoziţii date de Coordonatorul de proiect și/ sau Directorului Executiv în realizarea strategiilor Asociaţiei;

Experiență:

  • minimum 2 ani de experienţă profesională în asistență socială;
  • experiență de traduceri verbale și scrise în și din Română – Engleză – Rusă;
  • experiență avansată în logistică (procurări, distribuții, menținerea bazelor de date pentru depozite, etc.)

Condiții:

  • programul de lucru 8 ore/zi și suplimentar în cazurile de necesitate;
  • condițiile materiale:
  • ambientale: nu lucrează în condiții ambientale deosebite;
  • deplasări: face deplasări frecvente, în afara Asociației, în țară, și, în funcție de necesitate, la delegare, în străinătate;
  • spațiu: are birou propriu;
  • condiții suplimentare: (fac parte din categoria de beneficii) acces la telefonul mobil de serviciu, PC, mașina de serviciu;
  • condiții de formare profesională: participă la diverse traininguri, seminare, congrese de specialitate etc.;

Data limită pentru depunerea dosarului: 7 ianuarie 2019, ora 18:00.

CV completat în format Europass http://europass.cedefop.europa.eu și scrisoarea de motivare, în limba Engleză, vor fi depuse la adresa electronică office@avecopiii.md cu indicare la Tematica mesajului ”Concurs de post – ASISTENT SOCIAL”.

Pentru informații suplimentare sună la: 0 22 23 72 59, 069122106 persoana de contact – Rodica Țurcanu.

Previous Participă la programul de granturi lansat de Ministerul Educației, Culturii și Cercetării
Next JOB//GENDERDOC-M anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante de asistent(ă) financiar(ă)