JOB// Social Media Manager la Ziarul de Gardă

job, ziarul de garda, social media manager

Ziarul de Gardă (ZdG), cel mai important ziar săptămânal de investigații din Republica Moldova, care servește publicului vorbitor de limbă română și rusă este în căutarea unui manager social media. Acesta va fi responsabil de administrarea rețelelor sociale a instituției.

Candidata(ul) trebuie să fie ambițios și inovator pentru a proiecta, a conduce și a implementa strategiile instituției. Acesta va explora modalități inovatoare de a cultiva și de a construi noi audiente pe social media.

Responsabilități:

  • gestionarea paginii ZdG pe rețelele sociale;
  • prezentarea strategiei social media echipei de producție;
  • identificarea conținutului social media care urmează să fie produs;
  • crearea și difuzarea zilnică a conținutului media;
  • crearea și difuzarea campaniilor plătite social media, etc.

Persoana interesată trebuie să aibă cel puțin studii de licență în jurnalism, comunicare sau domenii conexe și experiențăîn lucrul cu mass-media – minim 5 ani.

Candidații vor expedia o scrisoare de intenție și CV-ul actualizat la adresa de email recruitment@zdg.md până la 15 august 2018. Scrisoare trebuie să fie în limba engleză și să nu conțină mai puțin de trei sute de caractere. CV-ul ar trebui să fie, de asemenea, în limba engleză și ar trebui să conțină datele de contact ale trei persoane de referință și informații referitoare la locurile de muncă din trecut.

Previous Participă la trainingul pentru contabili marca Asociația „MOTIVAȚIE” din Moldova
Next Locuri vacante la Serviciul Naţional Unic pentru Apelurile de Urgenţă 112