JOB// Se caută un jurnalist la Moldova.org

job, angajare, jurnalism

Foto simbol: goodwp.com

Redacția Moldova.org este în căutarea unui/ei jurnalist/e pe o perioadă de 9 luni, cu posibilitate de prelungire a colaborării.

Echipa Moldova.org își dorește alături o persoană cu spirit de inițiativă, curioasă, bună cunoscătoare a realităților socio-politice din Republica Moldova și prietenă cu limba română.

Alături de jurnaliștii Moldova.org, cel/cea selctat/ă va realiza știri, reportaje scrise, dar și multimedia, pe teme de actualitate, interviuri și alte genuri media. Promitem o atmosferă prietenoasă de muncă, libertate editorială și oportunități de instruire în domeniu în țară, dar și peste hotare.

Responsabilități:

– scrierea știrilor de actualitate și de profunzime;

– realizarea interviurilor și a reportajelor multimedia;

– distribuirea acestora pe rețelele de socializare.

Beneficii:

– echipă tânără, inovativă și echidistantă;

– oportunități de instruire în țară și/sau peste hotare;

– salariul de start: 5500 lei, cu bonusuri în funcție de rezultate și implicare.

Persoanele interesate sunt rugate să trimite CV-ul la info@moldova.org, însoțit de materialele realizate anterior și/sau o scrisoare de motivare.

*Cunoașterea limbii engleze și experiența în domeniu constituie un avantaj.

Succes!

Previous Îți plac provocările? Devino coordonator în echipa „Hai Moldova”
Next „Originile milei”, un seminar interactiv pentru voluntari, susținut de psihologi și asistenți sociali