Job Sângera: Primăria orașului angajează specialist în scrierea de proiecte

Job Sângera: Primăria orașului angajează specialist în scrierea proiectelor și atragerea fondurilor. Vezi care sunt cerințele și responsabilitățile, în articol.

Cerinţe față de candidat:

  • Cunoștințe solide în managementul proiectelor finanțate din fonduri structurale și naționale;
  • Organizat și cunoscător al programelor de finanțare nerambursabilă existente în Republica Moldova;
  • Minim 1 an de experiență în scrierea și implementarea proiectelor, constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel înalt;
  • Bună operare PC (Word, Excel, Power Point).

Aptitudini și abilități:

  • Capacitate de evaluare şi de rezolvare a problemelor;
  • Viziune şi capacitate de a gândi strategic;
  • Seriozitate, dinamism, autonomie în lucru, creativitate și punctualitate;
  • Persoană cu inițiativă.

Responsabilități:

  • Elaborarea strategiei și a planului de colectare de fonduri;
  • Identificarea și analizarea oportunităților de finanțare din fonduri nerambursabile: structurale sau naționale;
  • Întocmirea documentației specifice în vederea obținerii finanțării nerambursabile, conform Ghidului programului de finanțare;
  • Analiza programelor/ghidurilor lansate sau în curs de lansare și identificarea de noi oportunități pentru dezvoltarea portofoliului de proiecte;
  • Managementul și administrarea proiectelor din portofoliu;
  • Identificarea potențialilor parteneri și a factorilor de decizie;
  • Elaborarea Matricii Logice a proiectului (activități, buget, riscuri şi rezultate);
  • Asigurarea durabilităţii și sustenabilității financiare a proiectului;
  • Sporirea nivelului de informare privind programele de finanțare existente și posibilitățile accesării lor.

Beneficii:

  1. Salariu 9.500 lei;
  2. Job part-time Sângera;
  3. Condiții de lucru: liber de a-și alege graficul de lucru.
  4. Candidații ce corespund profilului căutat sunt rugați să trimită CV și scrisoare de intenție pe adresa de e-mail.

Condițiile de desfășurare a concursului:

I etapă – selectarea CV;
II etapă – interviul.

Numai candidaţii selectaţi pentru acest job Sângera, vor fi invitaţi la interviu.

Telefon: 068331317. Persoană de contact: Valeriu, e-mail: primar@singera.md sau primarsingera@gmail.com.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Cursuri de formare continuă la distanță pentru cadrele didactice
Next Practică sportul de acasă! Antrenamente zilnice LIVE