Job // Planet Group International angajează dezvoltator senior Java

job dezvoltator java

Job // Planet Group International caută dezvoltator senior Java calificat, cu cunoștințe solide în domeniu, pentru a se alătura echipei de ingineri.

Planet Group International este o companie dedicată tehnologiei. Folosind experiența sa de peste 20 de ani în furnizarea de servicii IT profesionale, PGI poate oferi acum soluții pentru orice provocare din sectorul petrolier și gaz, telecomunicații, bancar sau guvernamental. PGI Moldova, parte a Planet Group International, este o companie de implementare și consultanță software cu o experiență în Moldova de mai bine de 10 ani. De-a lungul anilor a implementat cu succes sisteme de gestionare a documentelor de dimensiuni medii și mari bazate pe tehnologii OpenText.

Experiență necesară:

  • 3+ ani de experiență în dezvoltarea de back-end Java (Java EE, Spring, Hibernate)
  • Experiență de nivel mediu în programarea pe partea de client: JavaScript, CSS, Ajax, JQuery
  • Experiență în dezvoltarea serviciilor Web Rest / SOAP
  • Modele de proiectare și principii SOLID aplicate în interiorul codului
  • Cunoașterea cadrelor de primăvară și ORM

Responsabilități:

  • Contribuție în toate fazele ciclului de viață al dezvoltării software-ului
  • Proiectarea și dezvoltarea aplicațiilor Java / JEE
  • Proiectare, dezvoltare și lansare de componente software și elemente de bază
  • Elaborarea documentației tehnice și a prototipurilor
  • Analiza și implementarea integrării pentru diferite sisteme informaționale
  • Furnizarea de asistență cu testarea și implementarea componentelor software
  • Raportarea progresului activităților de dezvoltare către managerul de proiect

Abilități non-tehnice:

  • Pro Active, bune abilități de comunicare și abilitatea de a lucra eficient în echipă
  • O bună cunoaștere a limbii engleze, atât scrise, cât și vorbite, cu capacitatea de a participa la limba engleză-
    numai întâlniri
  • Flexibilitate, entuziasm, încredere în sine
  • Abilități inovatoare de rezolvare a problemelor
  • Orientarea către client, o bună înțelegere a relațiilor de afaceri
  • Abilități de conducere – managementul echipei – operațional și motivațional
  • O bună înțelegere a etapelor și etapelor proiectului
  • Atitudine proactivă
  • Dorința de a cunoaște oameni noi, locuri noi, experiențe provocatoare
  • Disponibilitatea de a călători

Beneficii:

  • Nivelul salarial al unei companii IT internaționale, revizuire la fiecare 6 luni
  • Investim în pregătirea dvs. profesională și vă permitem să vă dezvoltați cariera profesională
  • Oportunitate excelentă de a lucra la proiecte în cadrul unei companii internaționale
  • Politica „Lucrați de pretutindeni”
  • Oferim un mediu distractiv, deschis și împuternicit în care oamenii să poată prelua proprietatea, să aibă un impact real și să contribuie la modelarea produselor și a viitorului afacerii

Credem că nu numai pachetul competitiv de remunerare, care include o gamă largă de beneficii, îi atrage pe colegii noștri să lucreze pentru PGI Moldova, ci și atmosfera prietenoasă și condițiile generale de muncă, inclusiv spațiile moderne de birouri.

Deci, dacă veți găsi acest post vacant potrivit pentru dvs., vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. la partenerul nostru de recrutare hr@mantis.md și vă vor contacta pentru un interviu.

Descoperă mai multe oportunități și activități pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Voluntariat internațional // Organizația ICANN caută persoane active și motivate să se implice
Next Avantajele cursului opțional de Educație Financiară în școli