Job // PH International Moldova angajează contabil/asistent administrativ

ph international job contabil

PH International Moldova, o organizație necomercială, angajează un contabil & asistent administrativ cu experiență pentru a face parte din echipa de implementare a Programului de Socializare Juridică în Școlile din Republica Moldova

Locație: Chișinău, Moldova.
Termenul limită de aplicare: 16 Martie, 2020.
Data de început: Cât de curând posibil.

Programul de Socializare Juridică este finanțat de Departamentul de Stat al SUA și are o durată de doi ani cu posibilitatea de extindere. Programul vizează activități cu tinerii în procesul dezvoltării înțelegerii, atitudinilor, ideilor și comportamentelor despre lege și prevenirii delicvenței juvenile.

RESPONSABILITĂȚI ȘI SARCINI

Această poziție este una cu normă întreagă de lucru și presupune responsabilități și sarcini de contabil și asistent administrativ după cum urmează:

  • Gestionarea conturilor bancare și conturilor în numerar, inclusiv transferuri, contabilitatea oficiului, contabilitatea ce ține de resursele umane și proceduri de achiziții.
  • Transferuri și plăți în conformitate cu contractele semnate, contractele de prestare servicii, impozite și alte plăți sociale relevate. Calcularea salariilor angajaților, taxelor și altor plăți obligatorii determinate de lege.
  • Consilierea Directorului de țară pe subiecte de fiscalitate și legislație din Moldova.
  • Elaborarea rapoartelor financiare pentru Oficiul Central din SUA, inclusiv raportarea cheltuielilor și ținerea la zi a planurilor de cheltuieli din Oficiul Virtual (OV) al PH. Interacțiunea cu Directorul Financiar al PH International și personalul financiar din SUA pentru completarea acestor rapoarte și managementul financiar al sucursalei din Moldova.
  • Monitorizarea și controlul plăților și concilierea raporturilor bancare.
  • Evidența resurselor umane și zilelor de lucru.
  • Asigurarea corespunderii cheltuielilor, inclusiv a costurilor de personal, cheltuielilor administrative, și costurilor de operare cu reglementările Guvernului SUA și legislația Republicii Moldova.
  • Menținerea documentelor și rapoartelor necesare în conformitate cu cerințele Guvernului SUA și PH International.
  • Coordonarea aspectelor logistice pentru angajați și participanți și concilierea cheltuielilor de călătorie a angajaților și participanților.
  • Acordarea asistenței în desfășurarea activităților de instruire și altor activități logistice și aranjamente din cadrul programului.
  • Menținerea rezervelor de materiale și echipament necesare oficiului.
  • Menținerea în ordine a oficiului.
  • Alte obligații administrative la solicitarea Directorului Sucursalei.

CALIFICĂRI

  • Studii universitare în contabilitate.
  • Cunoașterea specificului contabilității în cadrul ONG-urilor din Moldova.
  • Cel puțin 5 ani de experiență de activitate în proiecte finanțate de donatori.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.
  • Abilități interpersonale și interculturale.
  • Flexibilitate și etică în muncii.

Salariu competitiv.

PH International (Project Harmony, Inc.) este un angajator care oferă șanse egale angajaților săi, oportunități pentru avansare, inovație și creativitate.

Candidații interesați sunt invitați să trimită o scrisoare de intenție/motivare și CV-ul actualizat la adresa de mail: ph-moldova@ph-int.org și CC la adresa de mail: iurie.pintea@ph-int.org, cu subiectul mail-ului: PH Moldova Contabil.

Descoperă mai multe posibilități de dezvoltare profesională, alături de youth.md!

Previous Concurs de Granturi „Alegeri Prezidențiale 2020” de la Asociația Promo-Lex
Next Weekend la Centru te invită la o discuție non-formală despre Egalitate