Job pentru tineri // Asociația Obștească „Artemida” angajează jurist

job pentru tineri jurist

Job pentru tineri // Asociația Obștească  „Artemida” angajează jurist.

Asociația Obștească  „Artemida” este o organizație non-guvernamentală și non-profit cu sediul în orașul Drochia, care are misiunea de promovare a drepturilor persoanelor afectate de fenomenul violenței în familie și contribuirea la integrarea lor psiho-socială, prin acordarea asistenței informaționale, prestarea serviciilor sociale, abilitare economică, dezvoltare personală și dezvoltarea capacităților purtătorilor de obligațiuni (reprezentanții serviciilor de stat și reprezentanții societății civile) în domeniul prevenirii și combaterii violenței în bază de gen și violenței în familie la nivel național.

Locul de muncă: or. Drochia (sediul Asociației Obștești Artemida)

Relațiile ierarhice în cadrul Asociației: Se subordonează Directorului și Vicedirectorului

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare juridice;
  • Experienţă de muncă în specialitate constituie un avantaj ;
  • Cunoştinţe profunde a legislaţiei;
  • Cunoaşterea limbilor română, rusă la nivel avansat;
  • Cunoașterea limbii engleză va constitui un avantaj
  • Dorinţă de a lucra în echipă.
  • Abilități de comunicare.
  • Se acceptă depunerea dosarului și fără experiență de muncă.

Atribuții și responsabilități:

  • Elaborează contracte, acorduri, regulamente, politici, strategii.
  • Elaborează/perfectează cereri, demersuri, note informative;
  • Rezolvarea probleme de natură administrativ-juridică pentru buna guvernare.
  • Elaborează rapoarte lunare de activitate (pe domeniile sale de intervenție);
  • Participă la implementarea campaniilor de informare;
  • Participă la elaborarea strategiei organizaționale ;
  • Participă la evenimentele publice din cadrul organizației;
  • Alte responsabilități relevante.

Cerințe și/sau condiții specifice;

  • O bună înțelegere a specificului activității în cadrul unei organizații neguvernamentale;
  • Respectarea valorilor și principiilor universale ale drepturilor omului;
  • Neafiliere politică;
  • Integritate și discreție profesională;
  • Persoană dinamică și cu inițiativă;
  • Flexibilitate, mobilitate, activism.

Program de lucru: 40 ore săptămânal

Asociația Obștească Artemida oferă:

  • Lucru interesant în cadrul unei echipe de profesioniști;
  • Posibilitate de creștere profesională.

Dosarul de concurs cuprinde:

  1. a) Cerere de participare la concurs în forma liberă;
  2. b) Copia buletinului de identitate;
  3. c) Copiile diplomelor de studii şi ale certificatelor de absolvire a cursurilor de perfecţionare profesională şi/sau de specializare;
  4. d) CV tip Europass;

Persoanele interesate pot depune dosarul cu mențiunea “Jurist”

Personal: la adresa or. Drochia, str. Nicolae Testemițeanu 2/3

Prin poştă: la adresa or. Drochia, str.  Nicolae Testemițeanu 2/3

Sau prin e-mail la adresele:  inagradinaru@yahoo.com și paveltuvacov@yahoo.com

Persoana de contact: Ina Grădinaru – vicedirectoarea A.O ”Artemida” – 069488982. E-mail: inagradinaru@yahoo.com

Data limită pînă la care poate fi depus Dosarul de concurs – 04 octombrie 2020

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Program de micro-granturi pentru comunităţile locale din Parcul Naţional Orhei
Next Cum înregistrezi o afacere în Moldova: instrucțiuni pas cu pas