Job // O companie de transport și logistică angajează contabil

contabil job

HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, este  în căutarea candidatului pentru postul vacant: contabil.

Despre companie: Compania de transport și logistică, lider în transportul mărfurilor  în containere din orice parte a lumii în Moldova, cu o experiență  pe piață mai mult de 20 de ani.

Responsabilități:

  1. Formarea/ prelucrarea documentelor primare;
  2. Gestionarea operațiunilor bancare, evidența operațiunilor de casă, plăților bancare;
  3. Pregătirea documentelor pentru rapoartare fiscală şi statistică;
  4. Recepționarea și verificarea facturilor primite de la furnizori în conformitate cu legislația locală;
  5. Contabilitatea bunurilor, creanțelor și datoriilor;
  6. Alte sarcini aferente domeniul contabil.

Cerințe:

  • Studii Economice/Financiare;
  • Experiență: cel puțin 2-3 ani;
  • Cunoașterea legislației contabile din sfera transportului international de mărfuri;
  • Cunoașterea limbii române, ruse (scris și vorbit);
  • Abilități excelente de planificare și organizare;
  • Persoană organizată, responsabilă, punctuală, atentă la detalii;

Se oferă:

  • Angajare oficială + pachet social deplin;
  • Grafic de muncă: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
  • Tichete de masă;
  • Oportunitate de dezvoltare într-o echipă tânără și energică.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa electronică: rr10@search4staff.com , indicând codul VLB în subiect sau să apeleze la mob. 062101257.

Descoperă mai multe oferte de job, urmărind youth.md!

Previous Job // Moldovan National Youth Orchestra caută coordonator de comunicare și PR
Next GAL-urile pot participa la apelul de propuneri în cadrul Fondului de Dezvoltare Rurală LEADER