Job internațional pentru funcția de asistent financiar

job internațional asistent financiar

Job internațional: International Development Group LLC angajează Asistent financiar și responsabilități operaționale, în cadrul “Activității de transparență a sectorului financiar”, finanțat de USAID.

Despre organizație:

International Development Group LLC (IDG) este un formular internațional de consultanță pentru dezvoltare, care ajută donatorii, guvernele și sectorul privat să realizeze o dezvoltare economică durabilă, pe bază largă și reducerea sărăciei. IDG este principalul contractant al activității de transparență a sectorului financiar USAID (FSTA) de trei ani, cu sediul în Chișinău, Moldova. IDG caută un asistent financiar și operațiuni pentru a se alătura acestei activități cu normă întreagă pentru a oferi sprijin financiar și operațional. Calificările și responsabilitățile sunt enumerate mai jos.

Sarcini și responsabilități:

  • Oferiți suport financiar și administrativ managerului de operațiuni și finanțe;
  • Examinați și pregătiți plățile către personal și furnizori pentru bunuri și servicii;
  • Pregătiți solicitări lunare de transfer bancar printr-o analiză detaliată a cheltuielilor proiectului;
  • Înregistrați facturile, plățile prin transfer bancar și alte tranzacții în sistemul contabil și pregătiți rapoarte financiare la biroul de origine;
  • Procesați salariile în fiecare lună și pregătiți încasările salariale, formularele de salarizare, reținerea impozitului pe venit conform legislației fiscale locale;
  • Conectați-vă cu autoritatea fiscală pe venit și plătiți lunar reținerile angajaților;
  • Asigurați-vă că toate tranzacțiile de salarizare și cheltuieli sunt în conformitate cu procedurile, regulile și reglementările USAID și IDG;
  • Gestionează operațiunile proiectului, inclusiv spații de birou, echipamente, logistică și alte atribuții administrative;
  • Asistați-vă la călătorii, cazare la hotel și transport în țară pentru toate călătoriile legate de proiect;
  • Sprijinirea logisticii pentru evenimente și traininguri desfășurate de FSTA;
  • Îndepliniți alte sarcini și responsabilități, după cum este solicitat de conducerea de proiect.

Cerințe pentru acest job internațional:

  • Licență în contabilitate, finanțe, administrarea afacerilor sau domenii conexe;
  • Experiență relevantă de cel puțin doi ani în administrarea sau operațiunile proiectului;
  • Preferarea experienței anterioare a donatorilor internaționali;
  • Cunoașterea regulilor, reglementărilor și procedurilor USAID ar constitui un avantaj;
  • Competență cu aplicațiile Microsoft Office;
  • Abilități eficiente de gestionare a proiectelor și abilități puternice interpersonale și de lucru în echipă;
  • Cunoașterea fluentă a limbii engleze și română.

Pentru a solicita această funcție, vă rugăm să trimiteți o scrisoare de intenție și un CV la adresa electronică: careers@internationaldevelopmentgroup.com  până la 23 februarie 2020 .

Grupul de Dezvoltare Internațională (IDG) este un angajator cu șanse egale (Minoritate / Femeie / Handicap / Veteran).

Află primul despre cele mai tentante oferte de job, împreună cu youth.md

Previous Eveniment cultural: Descoperă debutanții Cenaclului Republica
Next Job Tiraspol: Un ONG anunță concurs de selectare a unui consultant juridic