(job) Institutul Muncii este în căutare de Recepționer hotelier

job

Institutul Muncii anunţă concurs pentru funcţia vacantă de Recepţioner

Descrierea postului:
– Realizarea rezervărilor în sistemul de gestiune hotelieră;
– Activităţi check-in, check-out ale turiştilor;
– Oferirea de informaţii clienţilor cu privire la regulile hotelului, informaţii turistice;
– Soluţionarea eficientă a tuturor solicitărilor înregistrate;
– Alte activităţi administrative.

Cerinţe:
1. Studii în domeniu. Calificarea în meseria de Recepţioner. Certificat – Manager Structură
de Primire Turistică ( brevet);
2. Cunoştinţe foarte bune de utilizare PC;
3. Cunoaşterea programului Dropbox şi alte softuri de gestiune a serviciilor;
4. Experienţă pe un post similar – reprezintă un avantaj;
5. Cunoaşterea limbilor română, rusă, engleză – fluent;
6. Capacitatea de a lucra cu documente şi bani;
7. Flexibilitate la programul de lucru.

Oferta ( beneficii):
– Mediu de lucru plăcut şi motivant;
– Echipă tânără şi profesionistă;
– Pachet social deplin.

CV-ul (cu poza) le trimiteţi la adresa de email: office@institutulmuncii.md .

Detalii: http://institutulmuncii.md/2017/10/fii-parte-din-echipa-noastra/

Previous Ești pasionat de fotografie? Fii parte a echipei ORAȘUL MEU
Next Află cum poți câștiga o bursă anuală de 1000$ pentru universitate sau colegiu