Job în Chișinău // Coordonator în domeniul relații publice și comunicare

coordonator în domeniul relațiilor publice

Centrul CONTACT anunță un concurs de angajare unei persoane în funcție de coordonator în domeniul relații publice și comunciare. Aceasta va fi responsabilă de vizibilitate și promovare media a activităților din proiect precum și realizarea campaniei de promovarea a antreprenoriatului social.

Program de muncă: part-time.

Poziție: Coordonator în domeniul relațiilor publice și comunicare.

CONTEXT:

Proiectul „Valorificarea potențialului tinerilor antreprenori sociali din Moldova și Ucraina” contribuie la stimularea potențialului antreprenorial social al tinerilor din Moldova și Ucraina, prin crearea unui ecosistem favorabil pentru întreprinderile sociale. Proiectul  va  inspira și sprijini mai mulți tineri antreprenori sociali să dezvolte și să susțină soluții inovatoare pentru promovarea incluziunii sociale și a sustenabilității mediului în ambele țări. Proiectul este finanțat de Uniunea Europeană în cadrul programului EU4Youth.

RESPONSABILITĂȚI DE BAZĂ:

  • Elaborează planul de comunicare în cadrul proiectului;
  • Elaborează planul și contribuie la realizarea campaniei de promovarea a antreprenoriatului social
  • Elaborează anunțuri/materiale/comunicate de presă în legătură cu evenimentele / activitățile planificate în cadrul proiectului și le distribuie pe rețelele de socializare și în presă;
  • Organizează şi participă la conferințele de presă;
  • Participă la planificarea, elaborarea şi distribuirea publicațiilor, rapoartelor, materialelor promoționale şi informaționale (broșuri, bannere, pliante, etc.);
  • Menține și dezvoltă relația cu reprezentanții mass-media;
  • ține evidența publicațiilor și a emisiunilor din mass-media referitoare la  realizarea proiectului
  • Contribuie la organizarea evenimentelor publice ale Centrului CONTACT;
  • Participă la evenimentele și activitățile desfășurate de echipa proiectului;
  • Alte responsabilități relevante.

Perioada de angajare : Iunie 2020 – august 2022

Cerințe fată de candidați:

  • Studii superioare în jurnalism, comunicare, științe politice sau alte domenii relevante;
  • Minimum trei ani de experiență în domeniul comunicării;
  • Experiență relevantă de lucru sau voluntariat în cadrul unui ONG sau organizație internațională va constitui un avantaj;
  • Cunoașterea excelentă a limbilor română, engleză şi rusă;
  • Abilități de utilizare a computerului (MS Office, Internet), a echipamentului de birou (copiator/scanner/fax), cunoașterea soft-urilor specializate de editare a imaginilor/video va constitui un avantaj;
  • Experiență în gestionarea paginilor web și a rețelelor sociale;
  • Abilităţi excelente de interacţiune şi comunicare;
  • Responsabilitate și punctualitate;
  • Abilităţi de lucru independent şi în echipă, într-un mediu dinamic şi în termeni restrânși de timp

Notă: În procesul de selecție, Centrul CONTACT nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidaților. Centrul CONTACT oferă șanse egale tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Candidații interesați de funcția: coordonator în domeniul relații publice și comunicare, sunt invitați să depună CV-urile la adresa: info@contact.md cu titlul “Concurs angajare PR”.

Data limită – 15 Mai 2020

Pentru informații suplimentare vă puteți adresa prin e-mail: info@contact.md. Doar candidaturile selectate vor fi contactate.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Job// Ministerul Educației, Culturii și Cercetării anunță concurs pentru ocuparea funcțiilor publice vacante
Next Apel de propuneri al Fondului Inițiativelor Pilot LEADER - UE