Job full time // Federația Agricultorilor angajează manager financiar

job full time manager financiar

Job full time // Federația Agricultorilor din Republica Moldova FARM caută Manager Financiar.

Responsabilități principale:

  • Coordoneaza si supervizeaza activitatea departamentului financiar al federatiei;
  • Evidenta tuturor compartimentelor contabilității;
  • Participa activ la inchiderea balantelor lunare, la depunerea declaratiilor fiscale si a bilantului, precum si la rezolvarea problemelor din departament;
  • Asigură elaborarea sumarelor pe proiecte;
  • Asigură sistematizarea şi generalizarea direcţiilor de cheltuieli (analiza);
  • Ţine evidenţa executării tuturor granturilor primite de la organizaţiile donatoare;
  • Oferă asistenţă la pregătirea bugetului anual
  • Efectuează completarea comenzilor de plată şi a achitărilor
  • Asigură perfectarea şi îndeplinirea tuturor contractelor de antrepriză cu beneficiarii sau alte persoane implicate în implementarea proiectelor
  • Oferă suport organizaţiilor regionale în ducerea evidenţei contabile
  • Supraveghează gestionarea mijloacelor financiare conform destinaţiei în baza planurilor de finanţare
  • Elaborarea rapoartelor financiare în conformitate cu legislația în vigoare, procedurile interne aplicabile ale Federației și cerințele donatorilor;
  • Dezvoltarea relațiilor armonioase și eficiente de lucru cu beneficiarii, partenerii, alte persoane interesate, în interiorul și în afara Federației.

Experiență si calificare:

  • Studii superioare economice sau contabile;
  • Experiență profesională de cel puțin 2 ani (experiență în sectorul necomercial – avantaj);
  • Cunoașterea legislației fiscale si a SNC;
  • Abilitați de operare PC (1C, Word, aplicația Office);
  • Spirit de lucru in echipa;
  • Seriozitate si responsabilitate.
  • Cunoașterea limbii engleze ar fi un avantaj;
  • Capacitate de analiza, evaluare, corelare si sinteza a informațiilor
  • Atenție la detalii, responsabilitate și capacitate de autoorganizare

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, în dependenta de capacitățile profesionale ale candidatului;
  • Pachet social deplin;
  • Mediu de lucru plăcut.
  • Programul de lucru deplin: 5/7

Candidații interesați sunt invitați să depună CV-urile pe e-mail abondari@agrofarm.md și dcuzicov@agrofarm.md sau fax 022 23 78 30.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Cele mai bune mărci ecologice de la care puteți cumpăra online
Next Lasă-te ghidat de Youth.md într-un tur prin cele mai fascinante insule din marea Caraibelor!