(Job) Fii noul director executiv al Asociației Patronale din Industria Ușoară

job

Orașul : Chișinău
Denumirea poziţiei/postului: Director Executiv
Organizația (angajatorul):Asociația Patronală din Industria Ușoară
Tip: Full time

Cerințe:

  • Experiență anterioară în poziții de management sau dezvoltare organizațională de minim 3 ani;
  • Experiență de lucru cu donatori străini, organizații guvernamentale și alte instituții de resort;
  • Abilități de leadership și lucru în echipă;
  • Experiență în managementul proiectelor și accesarea de finanțări;
  • Bune abilități de comunicare scrisă și verbală, de relaționare și socializare;
  • Bună cunoaștere a limbii române, engleze și ruse;
  • Capacitatea de a prioritiza sarcinile şi de a respecta termenul limită;
  • Cunoașterea programelor de operare Microsoft.

Responsabilități:

  • Elaborarea strategiilor şi planurilor de dezvoltare a Asociaţiei;
  • Elaborarea bugetului anual de venituri şi cheltuieli;
  • Prezentarea rapoartelor către Consiliul de Administrare şi/sau Adunării Generale referitor la activitatea Asociaţiei;
  • Atragerea membrilor noi;
  • Soluţionarea problemelor sesizate de  membrii Asociaţiei;
  • Reprezentarea Asociaţiei la diverse evenimente naţionale şi internaţionale;
  • Reprezentarea Asociaţiei în raporturile cu Autoritățile Publice  şi persoanele private pe plan local şi internaţional;
  • Dezvoltarea, menţinerea şi consolidarea relaţiilor pe termen lung cu partenerii şi finanţatorii;
  • Asigurarea managementului eficient a activităţilor organizaţiei, a resurselor umane, a activităţii financiar-contabile şi a resurselor materiale.
  • Gestionarea proiectului DININIMĂ și a Campaniilor de Promovare, precum și organizarea fashion show-urilor DININIMĂ.

Salariu/Beneficii:

  • Salarizare competitivă cu oportunități de creștere;
  • Oportunități de formare continuă în țară si în străinătate;
  • Mediu de lucru dinamic, expunere națională și internațională;
  • Oportunitatea de a interacționa cu mediul fashion și agenți economici autohtoni.

Alte informații:

Asociaţia Patronală din Industria Ușoară (APIUS) este unica organizaţie recunoscută din Republica Moldova care reprezintă comunitatea oamenilor de afaceri şi a agenţilor economici din textile, tricotaje, confecţii, marochinărie, încălţăminte şi accesorii de modă.

APIUS este o platformă de dialog între reprezentanţi ai sectorului privat, precum şi cu actorii industriei, inclusiv Guvernul, instituţiile educaţionale, donatori. Asociaţia este dedicată dezvoltării competitive a industriei uşoare, punând faţă în faţă necesităţile sectorului privat, sprijinul statului şi experienţa organizaţiilor profesionale similare.

Iar dacă, în opinia ta, corespunzi tuturor cerințelor enunțate mai sus, iar pe deasupra ești și ambițios, expediază-ți CV-ul pînă la data de 17.11.2017 pe adresa de email: office@apius.md .

Sursa: civic.md

Previous (interviu) Cunoaște-l pe Iurie Bădicu - manager în domeniul creativ din Republica Moldova
Next Scrie un eseu și câștigă o bursă de 1800$