Job // Farmacia Felicia angajează specialist Social Media

specialist social media job farmacia felicia

Job // Farmacia Felicia angajează specialist Social Media. Află în articol care sunt cerințele și responsabilitățile față de candidat!

Cerințe pentru specialist Social Media:

  • Cunoașterea și aplicarea instrumentelor Social Media (Ads Manager);
  • Cunoașterea tehnicilor și modalităților de promovare a campaniilor pe online;
  • Copywriting;
  • Experiență de lucru în domeniul Social Media;
  • Corectitudine și loialitate față de companie.

Responsabilități:

  • Va crea planul de comunicare/marketing cu managerul Optica în funcție de necesitățile departamentului;
  • Va crea conținut textual pentru paginile Optica Felicia și Felicia Optic Center (Facebook și Instagram) și cel visual împreună cu Content Creater-ul din echipă;
  • Va fi implicat în evenimentele de modă externe sau evenimente interne organizate de Felicia pentru promovarea ofertelor, serviciilor;
  • Va răspunde la comentarii și mesaje pe rețelele de socializare.

Crezi că poți să faci față provocării? Contactează angajatorul la nr. 079 411 207 sau transmite CV-ul la adresa de e-mail: Nina.Harghel@felicia.md.

Descoperă mai multe oferte de job, urmărind youth.md!

Previous ARTICO te îndeamnă să participi la un schimb de experiență Erasmus+ în Riga
Next Job // ACEM anunță concurs pentru funcția de Director Executiv