(Job) Compania HR Portal este în căutare de un specialist în resurse umane

angajare

Funcția: Specialist Resurse Umane

Compania/angajatorul: HR Portal – companie lider în domeniul serviciilor de instruire și consultanță în domeniul resurselor umane.

Orașul: Chișinău

Tip: Full-time

Descrierea funcției:

Compania HR Portal angajează un specialist în resurse umane pentru asigurarea totală a activităților legate de întocmirea și gestionarea documentelor de evidență a personalului din cadrul companiilor-clienți, în conformitate cu politicile acestora și cu legislația în vigoare.

Responsabilităţi de bază:

  • Asigurarea evidenţei curente în registrele privind personalul;
  • Gestionarea dosarelor personale ale angajaților;
  • Asigurarea unei bune evidențe a carnetelor de muncă;
  • Întocmirea tabelelor de pontaj;
  • Prezentarea rapoartelor solicitate;
  • Deplasarea periodică la companiile clienţi pentru monitorizarea corectitudinii administrării actelor personalului;
  • Participarea la elaborarea procedurilor și regulamentelor de motivare, ordine internă, de trecere a perioadei de probă etc.

Cerințe de bază:

  • Studiile superioare în domeniul jurisprudenței  vor constitui un avantaj;
  • Experienţă la un post similar de minimum 2 ani;
  • Cunoştinţe temeinice ale legislaţiei muncii;
  • Competențe de aplicare a legislaţiei muncii şi de găsire a soluţiilor în situaţii complexe;
  • Abilități foarte bune de operare în programul Excel;
  • Cunoaşterea limbilor română şi rusă (atât scris, cât şi vorbit);
  • Responsabilitate, capacitate de concentrare şi atenţie distributivă bine dezvoltată;
  • Rezistenţă la stres.

Oferta companiei:

  • Salariu fix + bonus de performanță;
  • Instruire și traininguri în domeniu (participare gratuită la trainingurile companiei HR Portal)
  • Oficiu în centrul orașului;
  • Echipă de profesioniști în domeniul HR.

Compania oferă instruire pentru asigurarea unei bune integrări pe post. Persoanele interesate expediază CV-ul la adresa de e-mail recruiting@hrportal.md

Detalii despre salarizare, alte condiții specifice vor fi oferite în cadrul interviului de selecție.

Sursa: pagina de Facebook a companiei

Previous Vino la un curs practic și află despre evidența contabilă în comerțul intern
Next Vino să îți dezvolți abilitățile de leadership și management la un training