Job // CNPAC angajează specialist în comunicare

job comunicare

Job // CNPAC anunță concurs pentru suplinirea postului de specialist/ă comunicare.

Centrul Național de Prevenire a Abuzului față de Copii (CNPAC) este organizație neguvernamentală, care, începând cu 1997, are drept  misiune  de a contribui la diminuarea incidenței și a consecințelor violenței față de copii prin activități de prevenire, pledoarie, dezvoltare de capacități și servicii specializate.

Sarcinile și responsabilitățile:

  • Elaborează şi asigură implementarea planului de comunicare a platformei U-report
  • Administrează și actualizează website-ul platformei (https://moldova.ureport.in/)
  • Asigură actualizarea și promovarea canalelor de social-media
  • Participă la elaborarea şi distribuirea materialelor de informare (articole, materiale video, broșuri, pliante, alte materiale promoționale)
  • Contribuie la elaborarea sondajelor și mesajelor de comunicare prin intermediul U-report dar și RapidPro
  • Monitorizează activitatea de comunicare și elaborează raportul aparițiilor media
  • Stabilește parteneriate și asigură diseminarea informației cu privire la rezultatele proiectului

Cerințe față de candidat:

  1. Studii în Jurnalism sau Științele Comunicării;
  2. Experiență de lucru într-o poziție similară (cel puțin 1 an). Va fi apreciată experiența profesională în cadrul ONG-urilor naționale şi internaționale din domeniul protecției drepturilor omului/copilului;
  3. Deprinderi excelente de scriere şi redactare a textelor;
  4. O bună cunoaștere a domeniului mediatic din Moldova;
  5. Abilități excelente de utilizare a Microsoft Office, Email, Social media, Photoshop şi alte programe specifice activității de comunicator;
  6. Aptitudini şi competente: profesionalism, lucrul în echipă, responsabilitate, perseverență;
  7. Cunoașterea limbilor: română, engleză şi rusă.

Condiții de muncă:

  • Orar zilnic de muncă (8 ore), program de lucru: 9.00 – 18.00, de luni până vineri.

Locul de muncă: Chișinău

Dosarul de aplicare va conține:

  1. CV în formatul Europass;
  2. Scrisoarea de motivație;
  3. Două  materiale de comunicare (ex: plan de comunicare, anunț de presă, articol, fotoreportaj, pagină de facebook administrată etc.)
  4. Declarație pe propria răspundere privind faptul că nu a fost condamnat în trecut pentru un comportament incompatibil cu prestarea serviciilor pentru copii, precum și că nu a fost supus(ă)  unor măsuri de investigație pentru acțiuni criminale sau încălcarea a conduitei, care să pună în primejdie integritatea fizică sau psihică a copiilor.

Procesul de recrutare

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa office@cnpac.org.md cu specificarea «Concurs Specialist comunicare U-report» până la 5 octombrie 2020. Telefon de contact: 079 880 221

La interviu vor fi contactate doar persoanele selectate în baza dosarelor.

Descoperă mai multe oportunități și activități pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Webinar gratuit: 5 greșeli pe care le faci, chiar dacă știi Google Ads
Next Stagiu pentru tineri jurnaliști. Nu e nevoie de experiență anterioară