Job // Centrul Voinicel angajează Medic Pediatru

centrul voinicel job pediatru

Centrul „Voinicel” anunță concurs de angajare a unui Medic Pediatru/Neuropediatru în calitate de Coordonator de Program ITC.

Responsabilități de bază la centrul „Voinicel”:

  • Coordonarea, planificarea și supervizare a serviciilor de Intervenție Timpurie în Copilărie prestate in cadrul Centrului ”Voinicel”;
  • Participarea la consultul copilului cu necesități speciale și a familiei acestuia în cadrul echipei transdisciplinare;
  • Elaborare rapoarte narative și statistice cu referință la activitatea organizației și a serviciilor prestate;
  • Organizarea/participarea în cadrul evenimentelor strategice/de promovare a activității Asociației.

Funcție corelată cu exercitarea atribuțiilor operațional-manageriale, colectare de fonduri și gestionare de programe/proiecte ale organizației.

Pentru suplinirea acestei poziții, candidații trebuie să satisfacă următoarele criterii:

  • Studii Universitare/Postuniversitare;
  • Experiență de muncă în domeniu, inclusiv in cadrul organizațiilor neguvernamentale sau instituții medicale/internaționale;
  • Cunoașterea limbii Engleză;
  • Capacități de comunicare, organizare, planificare, gestionare situații de conflict.

În schimb, centrul „Voinicel” oferă salariu motivant și condiții optime de muncă.

Centrul de Intervenție Timpurie în Copilărie “Voinicel” reprezintă un Centru-Resursă în domeniul Intervenție Timpurie în Copilărie în Republica Moldova. Echipa transdisciplinară a centrului depune efort consolidat pentru realizarea drepturilor copiilor prin prestare de servicii medico-sociale de înaltă calitate.

CV-ul și scrisoarea de intenție poate fi expediată la adresa de e-mail danielabordeianu.voinicel@gmail.com până la data de 25 Februarie, 2020 ora 17.00.

Doar candidații eligibili vor fi contactați.

Descoperă mai multe oferte de job pentru tine, în categoria Profesional!

Previous Petrece un an ca și voluntar ESC în Germania
Next 200 de consiliere din toată țara pot participa la un Program de Instruire