Job // Centrul RVC angajează coordonator de voluntari

coordonatori de voluntari jov rvc centru

O echipă tânără, promițătoare și inovatoare, caută un coordonator de voluntari! Centrul RVC anunță concurs de selectare a unui nou membru în echipa sa. Citește până la capăt, poate candidatul perfect ești chiar tu!

Ce face un coordonator de voluntari?

  • Însoțește profesional voluntarii;
  • Organizează instruiri educaționale, cursuri și seminare;
  • Selectează postura potrivită pentru un voluntar;
  • Realizează interviuri inițiale;
  • Coordonează activitatea proiectelor destinate grupurilor sociale;
  • Monitorizează documentația și raportarea;
  • Realizează ideile și inițiativele sale;
  • Este o parte a echipei de lucru la evenimentele grandioase ale organizației.

Așteptări față de candidat:

  • Deschis, sociabil, atent la detalii;
  • Centrat pe soluții, nu pe obstacole;
  • Memorie bună, pentru asimilarea rapidă a informațiilor noi;
  • Exprimare clară, atât verbal, cât și în scris;
  • Cunoașterea limbii române și engleze va fi un mare bonus;
  • Asumarea responsabilității;
  • Nu contează experiența anterioară.

Dacă aceasta este meseria ta de vis – ce aștepți? Trimite CV-ul tău aici!

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, pe youth.md!

Previous Granturi UE: Instrumentul European pentru democrație și drepturile omului
Next Team Lab - atelier pentru tineri cu sau fără echipă, interesați de antreprenoriat