Job // Centrul de Drept al Femeilor angajează manager de proiecte

manager de proiecte job cdf.md

Asociația Obștească „Centrul de Drept al Femeilor (în continuare – CDF) anunță concurs pentru funcția de manager de proiecte în domeniul promovării protecției drepturilor femeilor și prevenirii și combaterii violenței în familie și a violenței față de femei în Republica Moldova.

Durata contractului: 2,5 ani cu posibilitatea de extindere.

Atribuții de bază:

  • Planificarea activităților în baza documentelor de proiect ale organizației;
  • Coordonarea eficientă și asigurarea implementării activităților în vederea atingerii rezultatelor propuse;
  • Monitorizarea și evaluarea activităților de proiect și elaborarea rapoartelor privind gradul de realizare a planurilor de acțiuni;
  • Acordarea sprijinului necesar în exercitarea activităţii echipei de implementare a proiectului;
  • Coordonarea procesului de procurare a bunurilor și serviciilor pentru desfășurarea activităților planificate;
  • Elaborarea termenilor de referință pentru consultante (consultanți)/experte (experți) și coordonarea activității lor;
  • Participarea la ședințele de lucru ale organizației și, la necesitate, reprezentarea organizației în cadrul evenimentelor/ședințelor;
  • Implicarea în inițiative de dezvoltare organizațională și fundraising.

Cerințe față de candidată/candidat:

  • Studii universitare în domeniul dreptului și/sau management/economic;
  • Experienţă de lucru de minim 3 ani în organizaţii internaționale sau non-guvernamentale;
  • Cunoștințe în domeniul managementului proiectelor și a drepturilor omului;
  • Cunoaşterea limbilor română și engleză; cunoașterea limbii ruse va constitui un avantaj;
  • Capacități de gestionare a proiectelor și fundraising;
  • Capacităţi de organizare a timpului, lucru în echipă, de comunicare eficientă verbală şi în scris, de colectare, analiză și formulare a concluziilor, de raportare, management şi leadership, de prioritizare și realizare a mai multor activități simultan, de lucru într-un mediu multicultural, multietnic cu persoane din diferite medii naționale, culturale și pături sociale.

Condiții de muncă:

  • Loc de muncă stabil cu un salariu atractiv;
  • Orar zilnic de muncă – 6 ore pe zi, cu program de la 09:00-16:00, de luni până vineri.

  Dosarul candidatului va include:

  • Scrisoare de intenție
  • Curriculum vitae.

Dosarele vor fi expediate până pe 22 mai 2020 la adresa office@cdf.md cu mențiunea „Concurs selectare manager de proiecte”. Doar candidatele/candidații preselectate/ți vor fi contactate/ți. Candidatele/candidații vor fi selectate/ți în conformitate cu politica de resurse umane a CDF, fără a discrimina candidatele/candidații pe criterii de naţionalitate, rasă, etnie, religie sau credinţă, sex, vârstă, dizabilitate, orientare sexuală, orientare politică, statut social sau pe baza oricărui alt criteriu.

Informaţii suplimentare despre funcția vacantă pot fi obţinute la numărul de telefon 022 811 999 sau email office@cdf.md.

CDF este o organizație non-guvernamentală înregistrată în anul 2009. Misiunea CDF este de a promova protecția drepturilor femeilor și de a contribui la prevenirea și combaterea violenței în familie în Republica Moldova. Organizația monitorizează implementarea legislației în domeniul violenței față de femei și violenței în familie și oferă expertiză la elaborarea unei legislații eficiente în domeniul egalității de gen, violenței în familie și a violenței față de femei, întreprinde eforturi de consolidare a capacităților răspunsului sistemului de drept la cazurile de violență în familie și susține femeile expuse la violență, oferindu-le asistență juridică și de reprezentare, asistență psihologică și abilitare economică.

N.B. Mai multe detalii despre organizație sunt disponibile pe http://cdf.md/

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Descoperă fascinanta istorie a artei de pe coperta unui album muzical!
Next ZIUA EUROPEI 2020: ÎMPREUNĂ MAI PUTERNICI, SUNTEM SOLIDARI PENTRU SĂNĂTATE!