Job // Asociația MOVCA angajează manager de proiecte

manager de proiecte job

Job // Asociația Patronală „Alianța Lanțului Valoric în Agricultura Ecologică – MOVCA” lansează concursul de angajare a unei persoane în funcția de Manager de proiecte/Vice-director.

MOVCA este o organizație neguvernamentală, asociație de membri, care pledează pentru agricultura ecologică și produse agroalimentare ecologice în Republica Moldova. Membrii Asociației sunt: fermieri ecologici și/sau în conversie, procesatori, distribuitori, importatori, exportatori, consultanți, vânzători, consumatori, etc.

În cadrul acestui concurs, urmează a fi selectat un/o manager/ă de proiecte, care va implementa proiectele în derulare ale Asociației și va prelua și funcția de Vice-director al Asociației. Funcția prevede o implicare de 80% în calitate de manager de proiecte și 20% – în calitate de Vice-director.

De menționat este că poziția dată este una temporară pentru perioada August-Decembrie 2020, cu posibilă extindere în 2021.

Responsabilități:

  1. Asigurarea implementării cu succes a proiectelor în derulare ale Asociației;
  2. Reprezentarea Asociației la diverse activități;
  3. Asigurarea comunicării eficiente cu membrii, partenerii, donatorii Asociației;
  4. Implicarea în activități de fundraising;
  5. Asigurarea continuității activităților de lobby a Asociației și inițierea altor activități de suport al sectorului;
  6. La inițiativa/solicitarea Consiliului de Administrare al Asociației atribuirea altor sarcini.

Cerințe față de candidat:

  • Studii universitare finalizate (licență) în unul dintre următoarele domenii: management, business și administrare, agricultură sau jurnalism;
  • Gândire analitică, capacități de management și responsabilitate;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Spirit de inițiativă, abilități organizatorice excelente, abilități de a prioritiza, de a realiza sarcini multiple (multitasking) și de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Utilizator PC avansat, cu abilități de cercetare în mediul online, abilități de utilizare a procesoarelor de text și calcul tabelar (obligatoriu Word, Excel, PowerPoint și Internet);
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română, rusă și engleză;
  • Disponibilitate pentru deplasări în afara mun. Chișinău;
  • Experiența anterioară în domeniul ONG-urilor va fi un avantaj;
  • Deținerea permisului de conducere, categoria B va fi un avantaj.

Locul de muncă: oficiul Asociației MOVCA, str. Căpriana 50, ASEM, blocul C, bir. 207.

Program de lucru: 40 de ore pe săptămână.

Dosarul pentru concurs va conține:

  • CV-ul actualizat cu indicarea contactelor a două persoane de referință;
  • Scrisoare de intenție unde va fi explicat, în linii generale, motivul care v-a determinat să aplicați pentru acest post și care sunt competențele și experiența care corespund profilului solicitat.

Vă încurajăm să luați cunoștință cu activitatea Asociației MOVCA la: www.movca.md sau www.facebook.com/MOVCA.md/

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze dosarele complete până la 9 august 2020, la adresa de e-mail: info@movca.org indicând în subiectul e-mailului: „Aplicație Manager de proiecte/Vice-director”.

Ne rezervăm dreptul să examinăm aplicațiile continuu, prin urmare, este în interesul tuturor candidaților să depună cererea cât mai curând posibil.

Pentru întrebări adiționale puteți expedia un email către Natalia Papuc, director executiv al Asociației, email: info@movca.org

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous O nouă ediție Confession LIVE cu Larisa Cepoi
Next VeloTur Chișinău: Descoperă orașul alături de Dumitru Crudu și Ronin Terente