JOB// Asistent(ă) medical(ă) la Clinica Dentară „Dentino”

Denino, job, joburi pentru tineri, asistentă medicală angajare, loc de muncă clinică dentară

Foto simbol: static1.squarespace.com

Clinica Dentară “Dentino” angajează un asistent sau o asistentă medicală.

Cerințe față de candidați:
– Asistent/ă cu studii finalizate de asistența medicală;
– Experiența de lucru reprezintă un avantaj dar nu este obligatorie;
– Persoană dinamică, pozitivă, profesionistă;
– Cunoștinte de operare a computerului;
– Adaptabilitate la lucrul în echipă;
– Persoană bine organizată, serioasă, disciplinată, punctuală  și amabilă;
– Abilități de comunicare și relaționare cu pacienții.

Beneficii:
– Salariu de atractiv;
– Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă, tânără și dinamică;
– Management dedicat, orientat spre atingerea obiectivelor;
– Traininguri periodice;
– Posibilitatea de avansare în carieră.

Atribuțiile de bază ale job-ului:
– Completarea documentelor de evidență a pacienților;
– Asigurarea condițiilor igienico-sanitare generale la locul de muncă;
– Asistarea medicului la efectuarea manoperelor clinice;
– Sterilizarea instrumentelor și a materialelor;
– Respectarea programului de lucru al cabinetului;
– Utilizarea și întreținerea corectă a aparaturii existente în cabinet.

Program:
Orele de lucru: Luni – Vineri : 08:30-19.00; Sâmbătă- 9:00- 14:00.

Candidații sunt îndemnați să expedieze angajatorului un CV la adresa: dentino.dentus@gmail.com.

Succes!

Previous Oportunitate de a face un stagiu de vară în Azerbaidjan, pentru studenții de la economie sau discipline conexe
Next YouthSpeak Forum Moldova 2018, forumul tinerilor care produc schimbarea//FOTO