Job// Asistent social A.O. ”Concordia. Proiecte Sociale”

Asistent social, Concordia, Job

Foto-simbol: Admitere UAIC

Asociaţia Obştească “Concordia” este în căutare de un asistent/ă social/ă pentru sprijinirea copiilor beneficiari, să obțină condițiile necesare unei vieți decente.

Responsabilități:
• Colaborează cu instituțiile necesare pentru clarificarea situaţiei sociale și juridice a copiilor;
• Urmărește îmbunătăţirea relaţiilor copiilor cu celelalte sisteme şi subsisteme de care depinde integrarea sa socială;
• Se implică în procesul de reintegrare a copiilor în familia biologică;
• Elaborează planul de intervenție socială pentru fiecare copil în colaborare cu psihologul și educatorii.

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul asistență socială și experienţă practică în domeniul protecției copilului minim 1 an;
• Constituie avantaj specializările postuniversitare în domeniul protecției copilului, psihologiei adolescentului, experiența relevantă în domeniul protecției copilului;
• Abilități de relaționare cu reprezentanții instituțiilor și ai altor organizații;
• Capacitatea de interacțiune și comunicare cu copii și educatorii;
• Motivaţie pentru a lucra cu copii, dinamism, capacitate de organizare, entuziasm și seriozitate;
• Permis de conducere, categoria B;
• Cunoaşterea limbilor română şi rusă;
• Cunoştinţe operare PC.
Oferim:
• Salariu motivant, jumătate de normă;
• Pachet social și condiţii bune de muncă;
• Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
• Activitate responsabilă, interesantă;
• Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesionişti.

Locul de muncă: municipiul Chișinău, strada A.Corobceanu 13/1.

Expediați CV-rile, până la data de 30 aprilie 2018, indicînd poziția la care aplicați, la următoarea adresă de email: hr.moldova@concordia.or.at

Mai multe detalii puteți afla la numărul de telefon: 0 22 23 55 81.

Previous ”Marketingul online pentru media. De la strategie la monetizare” - training pentru jurnaliști, cu Artur Gurău
Next Elevii și studenții vor primi burse mai mari cu 5%. Vezi cât vor primi elevii şi studenţii în urma indexării