Job // Asistent de proiect pentru „Tekwill în fiecare școală”

asistent de proiect tekwill

Job // Proiectul „Tekwill în fiecare școală” are nevoie de un asistent de proiect responsabil și pasionat de tehnologii. Detalii, în articolul ce urmează.

Tekwill își propune să ofere fiecărei școli din Moldova oportunitatea de a accesa o platformă de eLearning gratuită și de a beneficia de un curriculum online inovator, precum și de a beneficia de actualizări cu privire la toate resursele și oportunitățile educaționale ale Tekwill. În acest context, este nevoie de un asistent de proiect care să se implice cu dedicație.

Obligații și responsabilități specifice:

  • Mențineți și țineți la zi platforme educaționale precum invat.online cu resurse digitale;
  • Oferiți sprijin administrativ în organizarea de evenimente, sesiuni, webinarii și alte activități;
  • Asistență în monitorizarea planurilor de acțiune, a programelor de proiect, a programului de lucru, a bugetelor și a cheltuielilor;
  • Mențineți fișiere, baze de date ale părților interesate ale programului, școli, educatori și alți beneficiari;
  • Oferă asistență în gestionarea și evidența documentației financiare (facturi și contracte);
  • Mențineți și păstrați dovezi despre inventar, livrări;
  • Participați la ședințe și urmați sarcinile atribuite;
  • Efectuați alte sarcini la solicitare.

Calificări necesare:

  • Licență în tehnologii informaționale, afaceri, economie sau științe sociale;
  • Experiență relevantă în implementarea proiectelor sau organizarea de evenimente;
  • Pasionat de tehnologii;
  • Cunoașterea limbii română, rusă și engleză;
  • Cunoașterea bună a MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint), Google Suite;
  • Cunoașterea software-ului de editare a imaginilor va fi considerat un beneficiu puternic (Adobe Illustrator, Photoshop, altele);
  • Experiență demonstrată de realizarea cu succes a sarcinilor complexe, în cadrul proiectelor și furnizarea de rezultate în termene limitate.

Calificări personale:

  • De încredere, exact și sistematic;
  • Orientat spre obiective, independent, inovator și motivat;
  • Capabil și dispus să învețe și să dobândească noi cunoștințe relevante pentru poziție;
  • Abilități de comunicare sociale și interpersonale excelente și spirit de echipă;
  • Atenție intensă la detalii și aptitudine pentru rezolvarea problemelor.

Livrabile:

  • Întreținerea platformei educaționale (încărcare de conținut digital);
  • Aspecte organizatorice ale evenimentului, seminarii web etc.;
  • Actualizare frecventă a bazelor de date;
  • Înregistrarea facturilor și a contractelor.

Procedura de aplicare:

Candidații interesați prezintă următoarele documente:

  • Scrisoare de motivație;
  • CV-ul solicitantului, inclusiv detalii despre două persoane de referință.

Pachetul de cerere va fi transmis prin e-mail la: talexeev@ict.md. Menționați în subiect: „Asistent de program – Tekwill în fiecare școală”. Cererea poate fi expediată până la 29 mai 2020 (ora 17:00).

Doar persoanele selectate vor fi contactate. Aplicațiile incomplete nu vor fi luate în considerare.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Upcelerator: Burse de participare din partea mentorilor programului
Next Informează-te online! Bibliotecă Publică de Drept oferă acces la bazele de date juridice