Job // AO HOMECARE angajează lucrător social

job asistent social

Job // Asociația Obștească HOMECARE din mun. Chișinău, anunță concurs de angajare pentru funcția de lucrător social în cadrul Centrului Teoretico-Practic Estera/ și la domiciliu , care va oferi servicii de îngrijiri sociale în mun.Chișinău.

Cerințe față de candidați:

  • Studii medii de cultură generală sau studii gimnaziale ( minim 9 clase finalizate);
  • Dorință de a lucra cu persoane vârstnice sau cu dizabilități;
  • Onestitate și responsabilitate.

Responsabilități principale:

  • Oferirea serviciilor de îngrijiri sociale la domiciliu pentru persoanele în vârstă sau cu dizabilități.

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Grafic de muncă flexibil;
  • Uniformă și echipament de protecție;
  • Posibilitatea de formare şi instruire permanentă.;
  • Mediu de lucru atractiv şi echipă tânără şi dinamică.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de email: ao.homecare@gmail.com

Pentru informații suplimentare puteți apela la numărul de contact: 060204442

Data limită: 25 Ianuarie 2021

Doar candidații preselectați vor fi invitați la interviu.

AO ,,HOMECARE ” își rezervă dreptul de a testa competențele declarate de către candidați.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Centrul de Jurnalism Independent a pregătit o serie de activități pentru tineri în luna ianuarie
Next Vrei să soluționezi o problemă din comunitatea ta? Implică-te în programul Femei cu Idei