Eşti în căutare de un job? AO Alternative Internaţionale de Dezvoltare anunţă concurs pentru post vacant

Job pentru Tineri: Alternative Internaționale de Dezvoltare anunță concurs pentru poziția consultant de elaborare a planurilor de afaceri. (Job full-time, salariu negociabil).

Responsabilităţi:

  • Elaborarea planurilor de afaceri pentru creditare
  • Pregătire aplicații pentru aplicare la diverse programe de finanțare (subvenții, granturi, credite)
  • Consultare în finanțarea proiectelor investiţionale şi intermedierea finanţărilor
  • Stabilirea și menținerea relațiilor de colaborare cu băncile comerciale, proiecte de finanțare externe, etc.

Cerinţe:

  • Studii superioare economice,
  • Experiență de lucru în pregătirea planurilor de afaceri minim 1 an,
  • Competente de elaborare a documentelor, formatare şi prezentare, abilitați de utilizare a PC la nivel mediu/avansat – MsOffice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) şi aplicații online,
  • Cunoaşterea limbilor engleză și rusă constituie un avantaj,
  • Abilități de a respecta deadline-uri, de a lucra eficient în condiții de stres, flexibilitate, abilități de soluționare rapidă a problemelor.

Candidații interesați sunt rugați sa transmită CV-ul la adresa: info@alternative.md

Data limită de aplicare: 31.12.2019

“Alternative Internationale de Dezvoltare” este o organizaţie non-guvernamentală, fondată în anul 2005, specializată în prestarea serviciilor de consultanţă, care includ, dar nu sunt limitate la:

  • Elaborarea planurilor de afaceri, conceptelor investiționale, strategiilor, programelor, studiilor de fezabilitate, dezvoltarea proiectelor investiţionale, etc;
  • Identificarea, dezvoltarea şi managementul proiectelor;
  • Efectuarea anchetelor, studiilor analitice, evaluarea impactului şi analiza satisfacerii beneficiarilor;
  • Efectuarea monitorizărilor şi evaluărilor de performanţă;
  • Organizarea de workshop-uri şi training-uri;
  • Facilitarea discuţiilor şi dezbaterilor;
  • Organizarea vizitelor de studii tematice;
  • Căutarea partenerilor, investitorilor şi donatorilor;

Misiunea organizaţiei Alternative Internationale de Dezvoltare este de a facilita realizarea politicilor sectoriale publice şi private de dezvoltare, atragerea investiţiilor şi explorarea oportunităţilor comerciale, prin asigurarea unui suport profesionist mediului de afaceri din Moldova şi din regiune.

Alternative Internationale de Dezvoltare își propune asigurarea unui suport profesionist mediului de afaceri din Moldova şi din regiune.

Mai multe detalii găsiţi la https://alternative.md/ .

Acest articol a fost adăugat în cadrul campaniei #casăștii, ce se desfășoară în contextul proiectului „Sporirea accesului tinerilor la programele naționale și internaționale de dezvoltare personală”. Acesta este implementat în cadrul Programului de Granturi 2019 pentru organizațiile de tineret al Ministerului Educației, Culturii și Cercetării.

Previous Află cum a decurs Greva Mondială Pentru Climă în orașul Chișinău!
Next Post Vacant: Fundaţia Soros-Moldova este în căutare de asistent în departamentul mass-media şi cultură
Mădălina Braghiş