CNTM angajează un/o coordonator(oare) Outreach în cadrul proiectului „U-Report Moldova”

u report moldova, coordonator outreach, oferta de angajare, cntmoldova, unicef moldova

Consiliul Național al Tineretului din Moldova (CNTM), cu suportul UNICEF Moldova, dezvoltă platforma destinată tinerilor: „U-Report”. Această platformă de mesagerie facilitează implicarea activă a tinerilor în procesele decizionale din localitățile lor și îi implică în soluționarea problemelor cu care se confruntă aceștia.

În cadrul acesteia, CNTM anunță concurs de angajare a unui/unei coordonator/oare Outreach.

Persoana selectată va avea următoarele responsabilități:

  • planificarea și organizarea activitățile proiectului, în conformitate cu Planul de Acțiuni al proiectului;
  • oferirea suportului logistic formatorilor/experților regionali, cât şi coordonatorilor locali în activitățile de instruire destinate grupului-țintă;
  • menținerea comunicării cu partenerii proiectului: donatori, tinerii şi instituţiile de învăţământ implicate;
  • participarea la procesul de planificare, monitorizarea şi evaluare a activităţilor proiectului;
  • elaborarea, cu suportul coordonatorului de proiect, rapoartelor narative;
  • identificarea și stabilirea parteneriatelor, care vor contribui la promovarea scopului și obiectivelor proiectului;
  • organizarea sedintelor de lucru cu autoritati publice relevante;
  • cresterea numarului de U-reporteri inregistrati;
  • publicarea sondajelor U-report;
  • participarea la instruirile organizate pentru echipa proiectului.

Coordonatorul Outreach se va implica activ în proiect (noiembrie – ianuarie, 2019) pe următoarele direcții de activitate:

  • cartarea subiectelor de interes pentru tineri,
  • crganizarea ședințelor de coordonare cu ambasadorii U-report (repartizarea sarcinilor, gestionarea stocului de materiale promoționale, monitorizarea activităților);
  • stabilirea partneriatelor cu organizatii de tineret, centre de tineret si structuri reprezentantive ale tinerilor.
  • desfasurarea activitatilor de follow-up ale sondajelor realizate pe platforma U-report.
  • raportare (săptămânala, lunară, trimestrială).

Candidatul trebuie să întrunească următoarele condiții:

  • competențe de comunicare, negociere și de lucru în echipă;
  • capacitate de organizare si respectare a termenilor limită;
  • experiență într-un ONG, în gestionarea proiectelor sau/și în promovarea educației electorale constituie un avantaj;
  • cunoașterea limbii române și a limbii engleze la nivel de comunicare ( l. rusa constituie un avantaj);
  • cunoștințe de administrare PC, Microsoft Office, Internet;
  • deschidere spre învățare continuă;
  • punctualitate și responsabilitate;
  • dedicație și inițiativă.

Persoanele interesate de a participa în concurs sunt invitate să expedieze CV-ul la cntm.corespondenta@gmail.com până pe 29 octombrie, inclusiv.

Pentru mai multe detalii, contactează persoana responsabilă:

Ana Indoitu,

Secretară Generală, Consiliul Național al Tineretului din Moldova,

+373 60 067 681;

cntm.corespondenta@cntm.md.

Previous De Halloween vino la Shopping MallDova și bucură-te de cea mai așteptată sărbătoare a toamnei
Next AJUTĂ 10 FAMILII DE BĂTRÂNI AFLAȚI ÎN DIFICULTATE CU LEMNE DE FOC ȘI PRODUSE ALIMENTARE PENTRU IARNĂ